Tehnopol Startup Inkubaatori uuenenud bränd ja teenuspakett lennutab aastas turule 20 tehnoloogiaettevõtet

TehnopolTallinna Teaduspargis Tehnopol juba enam kui 12 aastat tegutsenud Startup Inkubaator sai uue brändi, mis iseloomustab paremini alustavatele tehnoloogiaettevõtetele pakutavaid teenuseid. Uuenenud kaubamärgi toel ja teenuspaketi abil toob Startup Inkubaator igal aastal turule 20 innovaatilist ja rahvusvahelise läbilöögivõimega startup ettevõtet.

„Keskendume kõige olulisemale, mida varajases faasis startup ettevõtted vajavad. Selleks on kahtlemata raha ja oma ala ekspertide abi. Investeerime kõikidesse Startup Inkubaatorisse vastu võetud ettevõtetesse 10 000 euro väärtuses head nõu, et viia ettevõte esmase erainvesteeringuni või stabiilse käibeni rahvusvahelistel turgudel. Seda värsket väärtuspakkumist toetab meie mentorite koosseis ja uus kaubamärk;“ ütles Startup Inkubaatori juht Martin Goroško.

Sel aastal sõlmis Tallinna Teaduspark Tehnopol koostööleppe Eesti Äriinglite Assotsatsiooniga EstBAN, mis loob veelgi paremad võimalused Eesti edukatele idufirmadele sobivate investorite leidmiseks ning äri kasvatamiseks. Koostöölepingu raames aitab Tehnopoli inkubaator kasvatada tehnoloogiapõhiste äride investorvalmidust ning suunab nad raha kaasamiseks äriinglite juurde:

„Startup Inkubaator annab ettevõtetele tugeva ärikompetentsi ning viib kokku riskikapitalistidega. Töötame selle nimel, et Startup Inkubaatoris kohtuksid Eesti ja lähipiirkondade olulisemad investorid, kes on valmis varajases arenguetapis ettevõttesse oma raha paigutama. See aitab ennekõike just tehnoloogiaettevõtteid, kelle prototüübi ehitamine ja välisturgudele laienemine on üsna kulukas ja riskantne“ selgitas Goroško. EstBAN koondab täna üle 90 isiku, kellel on huvi oma raha alustavatesse ettevõtetesse investeerida. Mullu tegid äriinglid investeeringuid enam kui 5 miljoni euro väärtuses.

Startup Inkubaator on keskendunud IKT, tervisetehnoloogia ja rohetehnoloogia valdkondades kiiret kasvu soovivatele startup meeskondadele. Tänaseks on programmi lõpuni läbinud 141 ettevõtet, kellest 70% tegutseb turul edukalt. Programmi läbinud ettevõtted on kaasanud ligi 8 miljonit eurot erainvesteeringuid.

Tehnopol Startup Inkubaatorisse on oodatud kõik säravad ja innovaatilised tehnoloogiapõhised ideed. Hetkel tegutseb inkubaatoris 25 startuppi. Programmis osalejad saavad idee elluviimiseks üks-ühele nõustamist oma ala tippudelt, osaleda seminaridel ning koolitusprogrammis, ligipääsu kontaktivõrgustikule, abi klientide ja partnerite leidmisel välisriikidest ja kasutada sisustatud kontori- ja koostööruume Eestis ja välisriikides.

Startup Inkubaatori uut brändi iseloomustavad tähendusrikkad elemendid: logo font Helvetica on sarnane tehnilistel blueprint joonistel kasutatavale fondile, mis väljendab kavandit või esialgset eskiisi, millest arendatakse välja toode või projekt, tiiviku kujutis annab alustavale ettevõttele hoogu ja jõudlust Eesti ja välisturgudele jõudmiseks ning roheline värv väljendab algust,  elu ja kasvu. Uue brändi autoriks on tuntud Eesti disainer ja fotograaf Martin Lazarev.

Startup Inkubaator on osa Tallinna Teaduspark Tehnopol teadus- ja ärilinnakust, kus tegutseb enam kui 180 tehnoloogiaettevõtet ning mille naabruses asuvad Tallinna Tehnikaülikool ja IT Kolledž.

4 thoughts on “Tehnopol Startup Inkubaatori uuenenud bränd ja teenuspakett lennutab aastas turule 20 tehnoloogiaettevõtet”

Kommenteerimine on suletud.