TEDxTallinn nihutab mõtlemist

Tänasel TEDxTallinna inspiratsioonkonverentsil jagavad nihkes ideid erinevate valdkondade tipptegijad Eestist ja laiast maailmast.

Üks TEDxTallinnal üles astujatest, ettevõtja ja Rocca al Mare kooli asutaja Hannes Tamjärv räägib konverentsil õhinapõhisest õppimisest. “Kui pole huvi, on õppimise vaev ja tulemuseks vähe teadmist, kui aga on huvi, tekib õppimine ja teadmine märkamatult”, selgitab Tamjärv.

Neljandat korda toimuva TEDxTallinna alateema on “Nihe”. “Nihe on sisuline muutus, mis toimub mingi süsteemi toimimise käigus. Oluline muutus käitumises, mõtteviisides, arusaamades. Oluline muutus, kus on teisiti midagi põhimõttelist – midagi, mida me ei osanud oodata, midagi, mis meid raputab ja nihutab”, selgitas üks ürituse korraldajaid Oliver Kadak.

Oma nihkes ja kandvaid ideid teadvusest, inimõigustest, haridusest, kultuurist, ühiskondlike muutuste ennustamisest ning paljust muust jagavad lisaks Hannes Tamjärvele Oxfordi Ülikooli filosoof Anders Sandberg, USA neuroteadlane ja -insener Randal Koene, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rektor Anzori Barkalaja, teadvuse ja aju uurija Jaan Aru, rakendusmatemaatik ja majandusteadlane Robert Pefferly, psühhiaater Andres Lehtmets, Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque, Saksa disainer ja uurija Tom Bieling, teksti- ja digitaalmeedia analüütik Kalev Leetaru, füüsik ja arvutiteadlane Steve Omohundro, heli-, teatri- ja installatsioonikunstnik Maike Lond, Linnalabori juht Teele Pehk, Eesti indie-folk bänd Jagaspace jt.

TEDxTallinn 2012 toimub täna, 4. mail kell 9.00-18.00 teatri NO99 ruumides (Sakala tn 3), Tallinnas. Osalema on oodatud 250 inimest.

Selleks, et nihutavad ideed jõuaks võimalikult paljude inimesteni, korraldatakse ka sellel aastal TEDxTallinnast otseülekanne. Tartus, Viljandis, Haapsalus, Narvas, Saaremaal ja mujal korraldatakse ühisvaatamised-arutelud, millega on võimalik kõigil liituda. Esmakordselt levivad head ideed otseülekande teel piiri taha, sest ühisvaatamised toimuvad Riias ja Helsingis. Kokku on ühisvaatamistel üle 700 osaleja.

TEDxTallinn on inspiratsioonikonverents, kus astuvad üles pühendunud fanaatikud, mõtlejad, loojad, tegutsejad, kel on ideid, mis väärivad jagamist. Igaühele neist on TEDxTallinnal antud kuni 18 minutit, et pidada harjumuspäraseid mõttepiire nihutav, uusi seoseid loov ja suhtumisi muutev kõne.

TEDxTallinn on iseseisvalt ja vabatahtlike poolt korraldatud üritus, mis on inspireeritud iga-aastasest Californias toimuvast TED-konverentsist (Technology, Entertainment, Design), mille tunnuslauseks on „Ideas worth spreading“ („Ideed, mis väärivad jagamist“). Alates 1984. aastast toimuvaid TED-konverentse (www.ted.com) on nimetatud maailma suurimaks helgete peade kokkutulekuks. Sajad veebis kättesaadavad TED-kõned on innustanud miljoneid vaatajaid üle kogu maailma. TEDx programmist on aastatega kujunenud tõeliselt globaalne liikumine.

TEDxTallinn 2012 konverentsi toetavad RGB, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Elion, Telema, Tallinna linnavalitsus, Briti Nõukogu, Hotel Barons, Hotell Euroopa, Print Grupp ja Marko Kull.

Täpsem info ürituse kohta: www.tedxtallinn.org