Technopolis Plc ostab ärilinnaku Oslos

Fornebeu 1

Ülemiste City suurarendaja Technopolis Ülemiste ASi emafirma Technopolis Plc sõlmis lepingu Norra ettevõtte IT Fornebu Properties AS-iga (ITFP), millega omandatakse ühiselt ärilinnak Oslo lähistel väärtusega 220 miljonit eurot. Tehingu eeldatavaks läbiviimise ajaks on 2013. aasta detsembri lõpp.

„Antud tehing avaldab pikas perspektiivis kindlasti positiivset mõju ka Eesti-Norra ärisuhetele,“ sõnas Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Linnakute vahelises koostöös avaneb Eesti ettevõtjatel soodne võimalus leida huvitavaid äripartnereid Skandinaaviast või võtta osa koostööprojektidest näiteks perspektiivikal tehnoloogia ja teaduse suunal, mille arendamine on Technopolise üheks peamiseks arengueesmärgiks.“

„Technopolis Plc haldab täna juba kaheksat ärilinnakut Soomes, linnakut Tallinnas, Vilniuses, St. Peterburis ja nüüd ka Oslos, mis Ülemiste Citys tegutsevatele ettevõtetele tähendab märkimisväärset ligipääsu rahvusvahelistele teadmisetele-kogemustele,“ kinnitas Jostov.

portalbygget_web
Linnaku omanikuks saab Technopolise ja IFTP ühisettevõte, millest 70% kuulub Technopolisele. Omanikud investeerivad ettevõttesse kokku ca 77 miljonit eurot omakapitali (sellest 54 miljonit Technopolis) ning ülejäänud 65% ostust finantseeritakse sündikaatlaenuga erinevatest pankadest.

Fornebu ärilinnak paikneb kuus kilomeetrit Oslo kesklinnast lääne pool Baerumi valla Fornebu rajoonis, mis on üks Suur-Oslo kõige kiiremini kasvavaid äri- ja elurajoone, kus paiknevad selliste Norra suurettevõtete nagu Telenor ja Aker Solutions ning Statoili peakontorid.

terminalbygget_web
Ärilinnak koosneb kahest uusehitisest ning ühest täiesti renoveeritud hoonest, koos 1200-kohalise maa-aluse parklaga. Ärilinnaku väljaüüritav pind on kokku 70 500 m², ning finantshõivatuse määr on 90%.

Ärilinnaku eeldatav esmane netotootlus on 6.7% ning stabiliseeritud tootluseks oodatakse rohkem kui 7.7%. Vara netotootlus on 6.4%. Technopolis konsolideerib 100% ühisettevõtte finantsnäitajatest oma aruandlusesse. Ostu oodatav mõju grupi 2014. aasta netomüügikäibele ja EBITAle on vastavalt ca 19.3-20.1 miljonit EUR ning ca 14.5-15.1 miljonit EUR.

profilbygget_web
Seoses tehinguga on Technopolis ITFP-ga kokku leppinud lisa 15 000 – 25 000 m² äripinna õiguste ostu optsiooni kõrvalkinnistust, mida omab ITFP ning mille detailplaneering muutub järgmise viie aasta jooksul.

Tehingu eeldatavaks läbiviimise ajaks on 2013. a. detsembri lõpp ning sel puudub materiaalne mõju Technopolise 2013. a. netomüügikäibe ning kulumieelse ärikasumi kasvuprognoosidele, milleks on jätkuvalt 14%-17% võrreldes eelmise aastaga.

Technopolise tehingupartner IT Fornebu Properties AS (http://eng.itfornebu.no/) on Norra kinnisvaraettevõte, millel on üheksa osanikku, neist suurim on riigiettevõte Norra Tööstusarenduse Korporatsioon. Ühisettevõte pärib suurte kogemustega meeskonda. Technopolis võtab tööle kümme ITFP töötajat, kes hetkel vastutavad ärilinnaku halduse eest.

Rohkem infot ärilinnaku kohta: www.technopolis.fi/fornebu-en.