Tartu kaasab linlasi mobiilirakenduse tegemisse

Tartu Linnavalitsus on koostöös tarkvaraarendusfirmaga Mobi Solution OÜ ning linlasi kaasates alustamas Tartu linna mobiilirakenduse tegemist. Tööd alustatakse linnaelanike arvamuste ja eelistuste uurimisega, mis on aluseks rakenduse sisu loomisel.

Linlased saavad esimeses etapis Tartu mobiilirakendusel loomisele kaasa lüüa vastates küsimustikule Smart City Lab leheküljel (http://www.smartcitylab.eu). Samas saab end registreerida nii loodava Tartu mobiilirakenduse kui ka edaspidiste e- ja m-lahenduste testijaks Smart City Lab “eluslaboris”.

Lisaks küsitlusele on kavas teha linlastega intervjuusid ja kaasata neid mobiilirakenduse prototüübi testijateks.

Kuna nimetatud tegevused tehakse kodanike e-kaasamise projekti “eCitizen II” raames, siis koostatakse ka metoodika, kuidas kodanikke sellise rakenduse loomisesse kaasata. Seda metoodikat saavad projektipartnerid ja teised huvilised kasutada sarnaste keskkondade või rakenduste loomiseks.

Mobiilirakendus loodetakse valmis saada 2013. aasta jaanuaris.

Interreg IVC projekti “Kodanikukeskse e-valitsemise arendamine Euroopa linnades ja regioonides – eCitizen II” eesmärgiks on toetada Euroopa linnu ja piirkondi e-valitsemise lahenduste kasutuselevõtmisel. Projekti juhib Soome Balti Instituut ning projektis on partneriteks Tampere (Soome), Odense (Taani), Flevolandi provints (Holland), Kerry regionaalne nõukogu (Iirimaa), Bologna (Itaalia), Patras (Kreeka), Vysocina piirkond (Tšehhi Vabariik), Miskolci omavalitsus (Ungari) ja Baski omavalitsuste assotsiatsioon (EUDEL) (Hispaania) ning Tartu linn.