Tänavuse Eesti ettevõtlikumate koolinoorte tiitli pälvis idufirma Viru Ilu

Viru-Ilu1Sillamäe Kultuurikeskuses välja kuulutatud noorteprogrammi ENTRUM Virumaa hooaja parimad start-up´id. Konkursi peapreemia – 3000€ suuruse Eesti Energia stardistipendiumi ning Eesti ettevõtlikumate koolinoorte 2015 tiitli pälvis idufirma Viru Ilu, kes toodab Aseri sinisavist käsitöö seepe ja näomaske.

Viru Ilu tiimi liikmed Enola ja Helena võtsid ENTRUM-i hooaja võidu kokku sõnadega – Veni Vidi Vici. “Me oleme võidu üle äärmiselt õnnelikud. Hindame võitu väga ja lubame, et Eesti rahvas veel kuuleb meist,” sõnasid tüdrukud ühest suust.

ENTRUM-i tegevjuhi Darja Saar sõnul jäi ENTRUM-i tänavune võitja peaþüriile silma selle poolest, et noored suutsid leida nutika lahenduse Virumaa maavarale, millele varem pole rakendust leitud. „Antud ideega juhtisid ettevõtlikud koolinoored meie tähelepanu sellele, et Eesti üks arengu eduvõti peitub eelkõige meie olemasolevate ressurssides ja võimaluste nägemises ning nende tööle panemine. Ükskõik, kas tegemist on siis maavara või inimestega,“ lisas Saar.

Samuti tõid ENTRUM peažürii liikmed esile Viru Ilu meeskonna kiire arengu. „Nad on oma tootearenduses jõudnud reaalsete ilutoodeteni ning edukalt ka esimese müügi teinud. Antud start-up´il on suur potentsiaal kasvada edukaks ettevõtteks ning nad omavad reaalselt ekspordiperspektiivi,“ täpsustas Saar.

Noori pidas meeles ka Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves: “Mida ettevõtlikum on riik, seda edukamad me kõik oleme. ENTRUM-i programm on andnud paljudele noortele eneseusku ja ei ole olnud vaid üks programm paljude seast. See on aidanud muuta meid kõiki!“

ENTRUM Virumaa hooaja alguses startis programmiga pea 400 Ida-ja Lääne-Virumaa noort, kellest pääses finaali 110 noort 30-st erinevast start-up´ist. Enim ideid kuulus info-ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonda, kus oli kokku 17 ideed. Elustiili valdkonda esindas 8 ning inseneeria, energeetika ja põlevkivi valdkonda 5 ideed.

Ülevaate auhinnagalal tunnustatud start-up’idest leiab ENTRUM veebilehelt www.entrum.ee/2014-2015-parimad .

ENTRUM Virumaa hooajaga täitus Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkursil ja arenguprogrammil viis aastat. ENTRUM on arendanud ettevõtlikkust ligi 2700 noores ning toonud ellu üle 650 ettevõtliku idee Eesti hüvanguks.

Rahvusvaheliselt tunnustatud ja mitmete tiitlitega pärjatud Eesti Energia ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm ENTRUM on 2010. aastal Eesti Energia poolt algatatud ning koostöös Majandus-ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ellu viidav üleriigiline konkurss ja arenguprogramm. ENTRUM on suunatud 13. -19. aastastele koolinoortele, et kasvatada neis ettevõtlikku meelt ning innustada neid ise oma elu juhtima.