Tänasel konverentsil selgub Eesti IT visioon aastaks 2020

Täna, 2. novembril peetakse Kumus konverentsi „IT Visioon 2020: KICK OFF“, kus pannakse paika, milline võiks olla Eesti infotehnoloogia tulevik seitsme aasta pärast.

„Arutame, mida tuleks teha, et IKT sektorist saaks aastaks 2020 Eesti juhtiv majandusharu,“ selgitas Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Taavi Kotka.

Konverentsi läbiv küsimus on, kas Eestis võiks seitsme aasta pärast olla 50 000 IT-töökohta – pea kolm korda rohkem kui täna. „Kui sa tahad olla märkimisväärne majanduse mõjutaja, siis 10% aktiivsetest töökohtadest võiks olla sinu sektoris – ja seda see 50 000 Eestis tähendabki,“ ütles Kotka.

Avasõnad ütlevad president Toomas Hendrik Ilves ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu president Taavi Kotka. Väliskülalistest saavad konverentsil sõna Euroopa digitööstuse liidu Digital Europe president John Higgins, Ericssoni strateegilise turunduse juht Patrik Regårdh ja Kopenhageni IT-ülikooli prorektor Jørgen Staunstrup.

Eestist esinevad majandusanalüütik Maris Lauri, edukate start-up’ide looja Taavet Hinrikus, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm ning EMT ja TeliaSonera esindajad.

Konverentsil peetakse maha ka poolteist tundi kestev visioonigaraaž, kus IT-tuleviku ühise visiooni loomisel saavad sõna sekka öelda kõik konverentsil osalejad. Sündiv visioon on sisendiks riigi poolt koostatavale infoühiskonna arengukavale 2014-2020 ja Euroopa Liidu järgmise perioodi rahastusplaanidele.

Ettekannete ja ajakavaga saab lähemalt tutvuda konverentsi veebilehel www.visioonistlahendusteni.ee. Konverentsi korraldab Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel.