Täna, 29. mail toimub Väljas Töötamise Päev

Working-Outside-The-Office-Space Täna, 29. mail toimub Väljas Töötamise Päev. Päeva eesmärk on kutsuda inimesi üles tavapärase kontorilaua taga töö tegemise asemel tulema tööle õue, kohvikusse või mujale avalikku ruumi. Töö kontorist väljas teevad võimalikuks kaasaegsed tehnoloogiad, nagu süle- ja tahvelarvutid, nutitelefonid, pilvelahendused ja kiire internet.

Väljas Töötamise Päeva raames on korraldajad Telliskivi Loomelinnaku õuealale kella 10st 14ni üles seadnud välikontori, kuhu soovijatel on võimalus sel päeval tööd tegema tulla. Õuealale on üles sätitud toolid, lauad ja kott-toolid nii koosolekute pidamiseks kui ka iseseisvaks tööks. EMT ja Elion tagavad kiire Wifi üle 4G võrgu. Võib ka tulla oma telgi ja mööbliga.

Väljas Töötamise Päeva ühe eestvedaja Microsoft Baltikumi juhi Rain Laane sõnul ei ole hommikust õhtuni kontoris istumine enam ammu ainus võimalus, et töö tehtud saaks. „Varahommikusel töökoosolekul saab mugavalt osaleda üle Skype’i näiteks kodust, dokumendid on pilvekeskkonnas ja neid saab turvaliselt muuta ning kolleegidega jagada tahvelarvutis või telefonis. Olen oma meeskonna peal kogenud, et inimesi motiveerib eesmärgistatud paindlik töö, aga mitte tagumikutundide lugemine,” märkis Laane.

Väljas Töötamise Päevale Telliskivi Loomelinnakusse on end kirja pannud ligi poolsada asutust ja ettevõtet. Oma meeskondadega tulemas Ida-Tallinna Keskhaigla, EAS, Transferwise, eKool, Päästeamet, CPD Arenduskeskus, MTÜ Mondo, EMT ja Elion, Riigi Kinnisvara AS, Primend, Datafox, AS Fujitsu Estonia, Garage48 ja paljud teised. Mitmed ettevõtted, näiteks Fortumo ja Proekspert, töötavad Väljas Töötamise Päeva puhul omal algatusel väljaspool tavapäraseid kontoriruume.

Eesti Telekomi internetilahenduste valdkonna juhi Kristjan Viilmanni sõnul on tänu mobiilse interneti levikule võimalik teha kaugtööd ükskõik kus, sest EMT ülikiire 4G internet katab Eestit 98% ulatuses. “Kuna mobiilne internet on hinnatasemelt soodne, ei too selle oma töötajatele võimaldamine ettevõtetele kaasa suuri kulusid ning on samas ka suurepärane motiveerimisvahend, mis näitab üles ettevõtte hoolivust oma töötajate suhtes,“ lisas Viilmann.

Tööpäeva Telliskivi Loomelinnakus juhatab sisse ühine kontorijooga kell 9.30. Igal täistunnil vahemikus kell 10 – 14 on kavas lühike inspireeriv etteaste. Näiteks toob Kadri Seeder Palgainfo Agentuurist välja statistika selle kohta, kui paljud inimesed oma tööd tegelikult naudivad. Datafox räägib mobiilse töö tehnoloogiatest ning Transferwise maailma kõige ägedama tiimi loomisest. Päeva lõpetab tants koos Märt Aguga.

8 thoughts on “Täna, 29. mail toimub Väljas Töötamise Päev”

Kommenteerimine on suletud.