Tallinnas toimub esinduslik küberjulgeoleku konverents

cycon_logoHomme algab Tallinnas NATO küberkaitsekoostöö keskuse iga-aastane konverents CyCon. Seitsmes küberkaitsealane konverents toimub 26.-29. mail ning keskendub interneti arhitektuurile ja selle tulevikuarengutele.

„Internetile pandi alus 40 aastat tagasi. Toona ei osanud keegi unistadagi, mis sellest tänaseks saab,“ ütles kolonel Artur Suzik, NATO küberkaitsekoostöö keskuse direktor. „Pool maailma rahvastikust kasutab internetti. Ennustatakse, et 2020. aastaks on internetiga ühendatud ligi 50 miljardit seadet,“ lisas Suzik. „Ometi pakkus Sir Tim Berners-Lee väljendi “World Wide Web” välja alles 1990. aastal. Mosaic, esimene internetilehitseja, toodi avalikkuse ette aastal 1993. Facebooki hakati kasutama aastal 2004 ja sõiduvahendusteenus Uber alustas Eestis tegevust kaks nädalat tagasi.”

Suzik rõhutas tulevikuarengute üle arutlemise tähtsust: “On hädavajalik vaadata üle internet 40 aasta vanused alustalad ja mõelda, kas need on kasvusurve all kokku kukkumas. Kas peatselt on oodata revolutsiooni? Kuidas kasvab internet tulevikus? Millist taristut vajame, toestamaks enneolematut andmehulka?”

Teema „Küberruumi arhitektuur“ keskendub küsimusele, milline on küberruum praegu ja milliseks muutub see tulevikus. Samuti arutletakse küberruumi ja küberjulgeoleku seose üle. Teemat käsitletakse mitmest vaatenurgast – tehnoloogilisest, õiguslikust, poliitilisest ja strateegilisest.

Seitsmenda CyConi konverentsi esinejate hulgas on Ameerika Ühendriikide NSA direktor ja küberväejuhatuse ülem admiral Michael S. Rogers ning NATO asepeasekretär Sorin Ducaru. Lisaks on oodata arvukaid teadlasi ning riikide ja ettevõtete kübereksperte. Tänavuse CyConi osalejate arv küündib üle 500.

Tallinnas asuv NATO küberkaitsekoostöö keskus on akrediteeritud mõttekoda ja koolituskeskus, mis tegeleb interdistsiplinaarsete rakendusuuringutega. Samuti korraldab keskus konsultatsioone, koolitusi ja õppusi küberjulgeoleku vallas. Keskuse missiooniks on suurendada NATO liikmesriikide ja partnerite seas küberkaitsealast võimekust, koostööd ja infojagamist.

7 thoughts on “Tallinnas toimub esinduslik küberjulgeoleku konverents”

Kommenteerimine on suletud.