Ericsson ja SAP tõid turule uue pilvepõhise M2M tehnoloogia

SAP AG Eesti

Täna lõid Barcelonas alanud maailma suurimal mobiilimessil Mobile World Congress käed võrguseadmete tootja Ericsson ja äritarkvaraettevõte SAP, et hakata oma äriklientidele pakkuma pilvepõhiseid masinalt-masinale (M2M) lahendusi.

Jim_Hagemann_Snabe SAP

SAP AG tegevjuhi Jim Hagemann Snabe sõnul on nõudlus M2M tehnoloogia järele üha kasvamas ning tänu koostööle Ericssoniga on uusi lahendusi ja teenuseid võimalik pakkuda nüüdsest üle kogu maailma. “Kui seni on eraklientide võimalused M2M tehnoloogia kasutamiseks olnud piiratud, siis tänu meie uuele terviklahendusele on klientidel võimalik mugavalt oma seadmeid ja andmeid distantsilt hallata ning neid reaalajas kasutada,” selgitas Jim Hagemann Snabe lisades, et selleks kasutatakse SAP HANA platvormile toetuvat äritarkvara, Ericssoni seadmeid ja sideoperaatoritele suunatud keskkonda.

Ericssoni presidendi Hans Vestbergi sõnul ületab globaalne M2M teenuste turu maht 2017. aastaks 200 miljardit dollarit. “Lähtuvalt sellest pakume ettevõtjatele võimalust eri riikides toimuvat äritegevust integreerida ning M2M tugisüsteeme kasutades uutele sihtturgudele jõuda,” lausus Hans Vestberg. SAPi ja Ericssoni ühislahendus aitab erinevates majandusharudes tegutsevatel ettevõtetel muuta efektiivsemaks näiteks logistikat, süsteemide hooldust, müügiandmete, laovarude ja kliendisuhete haldamist jne.

SAPi ja Ericssoni M2M lahendust hakkavad pakkuma mobiilsideoperaatorid. See tähendab, et kohalikel operaatoritel on võimalik oma klientidele luua terviklahendusi, kuhu kuuluvad M2M ühenduvus, rakendused ja pilveteenused. Samuti on võimalik tarkvara osta läbi spetsiaalsete müügiautomaatide ning lisada sellele Ericssoni ja SAPi teisi tooteid ja teenuseid. Ericssoni sideoperaatoritele mõeldud platvorm Ericsson Device Connection Platform & Service Enablement Platform on kiiresti kasvav koostöövõrgustik, millega on hiljuti liitunud näiteks 3UK, Megafon, Swisscom, TeliaSonera ja XL Axiata.

Enam kui 120 riigis 176 000 klienti teenindav SAP AG on maailma juhtiv majandustarkvaratootja, mis pakub ligi 30 erinevas tööstusharus tegutsevatele igas suuruses ettevõtetele IT-rakendusi ja teenuseid. SAP on Eestis majandustarkvara turuliider nii riigi- kui eraettevõtete seas ja selle klientide hulka kuuluvad keskmised ja suured ettevõtted ning organisatsioonid ministeeriumitest pankadeni.