Starman tuli välja videolaenutuse ja kordusTV-ga

Starman tõi turule videolaenutuse ja kordusTV, mis võimaldavad senisest paindlikumat telerivaatamist. Starmani turuletoodud meelelahutusteenused hõlmavad 48 tunni videolaenutust, kuutasulist videolaenutust, kordustelevisiooni ja salvestamist. Teenuseid saab kasutada uue põlvkonna digiboksiga STARbox. See seade annab võimaluse vaadata suvalisel ajal soovitud saadet või filmi, mitte aga seda, mis telekanali programmijuht on selleks kellaajaks ette näinud.

Starmani juhatuse liikme Indrek Ildi sõnul on aasta lõpuks videolaenutuses üle 1000 filmi ja saate. “Laenutada saab nii kodumaised lastesaateid ja filmiklassikat, vene kinoklassikat kui ka maailma filmipärandit ja kassahitte,” rääkis Ild. “Stuudiote nimekiri on aukartust äratav: alates 20th Century Foxist, Warner Brosist, Paramountist ja Sony Picturest kuni Buena Vista, DreamWorksi, Regency ja Metro Goldwyn Mayerini. Vene kinoklassikat pakuvad legendaarsed Mosfilm ja Lenfilm, kodumaist kullafondi saame aga Tallinnfilmilt ja ERRilt.”

48 tunni videolaenutus annab võimaluse vaadata tellitud saadet või filmi kahe ööpäeva jooksul lugematu arv kordi, samuti pause teha ning edasi-tagasi kerida. Eraldi on videolaenutuses märgitud uued filmid ning vaatajate TOPi kuuluvad taiesed.

Kuutasulises videolaenutuses saab vaadata laste, filmi või täiskasvanute paketis olevat sisu piiramatu arv kordi ning kuus vahetub 10-20% sisuvalikust.

KordusTV lubab kaheksal telekanalil eetris olnud saateid vaadata kuni 8 ööpäeva tagasi. Esimeses etapis saab tagasiulatuvalt vaadata ETV-d, Kanal 2-e, Kanal 11-t, Kanal 12-t, Travel Channel’it, Eurosporti, PBK-d ja NTV-d. Salvestusteenusega saab talletada kuni 70 digitaalse telekanali sisu, eelduseks on vaid kanalite olemasolu kliendi valitud DigiTV paketis. Salvestused säilivad tähtajatult ning salvestusruumi saab serverisse tellida kuni 1 terabaidini.

Starmani juhatuse liikme Indrek Ildi hinnangul tähendab kordustelevisiooni ja salvestusteenuse laiem levik seda, et inimeste telerivaatamisharjumused muutuvad radikaalselt. “Uuringute järgi vaatab keskmine Eesti elanik telerit keskmiselt 3 tundi ja 32 minutit ning ühes tunnis on kuni 12 minutit reklaami,” ütles ta. “Seega kulutame ööpäevas reklaamide vaatamisele ligikaudu 40 minutit ning aastas kuni 180 tundi. See on rohkem kui üks nädal aastas ning enam kui ühe kalendrikuu tööaeg tavapärase 8-tunnise tööpäeva korral. Lisaks ajasäästule reklaamide arvelt tekib igaühel võimalus kokku panna “oma telekava” ja vaadata näiteks esmaspäeva õhtul “Kuldvillakut” või kolmapäeva õhtul “Midsomeri mõrvu”. Samuti võib salvestada oma lemmiksaateid – näiteks kokandushuviline saab teleri järgi söögitegemist nüüd õppida endale sobival ajal.”

Uute meelelahutusteenuste tarbimiseks on vajalik uue põlvkonna digiboks STARbox, mille kasutamine maksab 2,99 eurot kuus. Rendisummas sisaldub juba HD-võimekusega digiboksi kasutamine, kordusTV ning 48 tunni videolaenutus 10 tasuta filmi, saate või seriaaliga igas kuus. Kuutasulise videolaenutuse hinnad algavad samuti 2,99 eurost kuus ning salvestusteenus 4,99 eurost kuus.

 

Suhtlusportaalis Facebook loodud ühendus nimetusega “Reklaam = Ajaraisk” on loodud Starmani poolt ning on seotud ettevõtte uue digiboksi turuletoomisega.

Starmani turundusjuhi Timo Hartikaineni sõnul oli kommuuni loomise eesmärk saada vahetut tagasisidet televiisorivaatajatelt ning pöörata avalikkuse tähelepanu sellele, kui palju aega kulutavad inimesed telereklaamide vaatamiseks. “Pöörasime aktsiooniga tähelepanu reklaami osakaalule ja rollile meie igapäevaelus, et sellelt pinnalt näidata uusi võimalusi, kuidas Starmani uue digiboksiga telerivaatamist paindlikumaks muuta,“ selgitas Hartikainen.

Kommuun “Reklaam = Ajaraisk” on Facebookis kogunud tuhandeid kommentaare ja “Like”-e ning arutelud telereklaamide üle on tänaseks jõudnud veerand miljoni Facebooki kasutajani. “On näha, et see teema puudutab isiklikult väga paljusid meist,” kommenteeris Starmani turundusjuht.

„Muuhulgas viisime Facebookis läbi küsitluse, milles osales 700 vastajat, kellest rohkem kui 90% on seisukohal, et reklaamipausid on liiga pikad ning telereklaami maht võiks olla vähemalt poole väiksem,“ nendib Starmani turundusjuht. Tema sõnul on reklaamide vaatamist ning sõltumist saatekavast võimalik vähendada.

Täna Starmani poolt turule toodud uus digiboks laseb vaatajatel olla oma aja peremees, hüpata üle reklaamipausidest ja valida videolaenutusest nupuvajutusega huvipakkuvaid filme,” sõnas Hartikainen. „STARbox viib koduse meelelahutuse uuele tasemele ning muudab juba lähitulevikus oluliselt seniseid telerivaatamise traditsioone,“ prognoosis Starmani turundusjuht. Hartikaineni sõnul olulisim muutus selles, et digiboksiga saab koostada personaalse TV-programmi, kus lemmiksaated algavad alati siis, kui vaatajale sobib.