Sony Mobile esitles Tallinnas uusi Xperia Z5 nutitelefone

xperia_z5_press_01

Sony tutvustas eile oma uusimaid nutitelefonide lipulaevu Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ja Xperia Z5 Premium.   

 

5,2-tollise ekraaniga Xperia Z5 ja 4,6-tollise ekraaniga Xperia Z5 Compact on valminud koostöös Sony kaamerainseneridega ja varustatud uuendusliku kaameratehnoloogiaga, mis ühendab endas 23 MP Exmor RS mobiilisensori ja hübriidse automaatse teravustamise, millest viimases on omakorda ühendatud faasi tabamine ja kontrastituvastus. Selle tulemuseks on maailma kõige kiirem automaatne teravustamine nutitelefonide hulgas, vaid 0,03 sekundit, et olulised sündmused ei jääks kunagi jäädvustamata.

Xperia Z5 ja Xperia Z5 Compact on varustatud erakordse suumimisvõimalusega, mis tagab selguse ning kõrge pildikvaliteedi fotode või video jäädvustamisel isegi 5-kordse suumi kasutamisel. Samuti on täiustatud pildistabilisaatoreid, mis hoiavad video jäädvustamisel kaamera värisemise minimaalsena isegi siis, kui telefon on kinnitatud näiteks liikuva jalgratta külge. Esmakordselt on Xperia sisselülitusnupul sõrmejäljeandur, mis muudab telefoni avamise väga lihtsaks. Sony uued nutitelefonid on vee- ja tolmukindlad (IP65/68) ning nende lihtsa ja stiilse disaini juurde kuulub mattklaasist tagaosa.

Lisaks neile kahele mudelile tutvustas Sony ka nutitelefoni Xperia Z5 Premium, millel on nutitelefonide valdkonnas maailmas esmakordselt 4K ekraan. Peale selle, et telefoni kaamera võimaldab kasutajatel jäädvustada 4K-videoid, saab neid Xperia Z5 Premium ainulaadsel 5,5-tollisel ekraanil ka taasesitada. Täiendavalt võimaldab mudel videot MHL-ühenduse kaudu edastada otse 4K-telerisse, nii et kasutajad saavad salvestatud 4K-videot mugavalt vaadata suurelt ekraanilt. Samuti on telefon varustatud 4K eraldusvõime suurendamise tehnoloogiaga, mis parandab tavafotode ja -videote kvaliteedi uskumatult teravaks 4K eraldusvõimeks.

Xperia Z5 Compact jõuab Eestis müügile 3. oktoobril hinnaga 599 eurot, Xperia Z5 oktoobri keskel hinnaga 729 eurot ja Xperia Z5  Premium novembrikuus hinnaga 849 eurot.

PS: Testimises on hetkel meie laboris Xperia Z5 Compact ning selle ülevaade jõuab peagi ka saidile, veidi pärast LG G4 testilugu 🙂