Samsung Electronics avalikustab 2012. aasta neljanda kvartali tulud

galaxy-note-2

Samsung Electronics Co., Ltd. teatas, et 31. detsembril 2012 lõppenud IV kvartali konsolideeritud tulu oli 56,06 triljonit Korea vonni ehk 38 miljardit eurot, mis tähendab eelmise kvartaliga võrreldes 7-protsendilist tõusu. Kvartali konsolideeritud tegevuskasum ulatus 8,84 triljoni vonnini ehk üle 6 miljardi euro, mis on eelmise kvartaliga võrreldes 10% suurem, sama kvartali konsolideeritud puhaskasum oli aga 7,04 triljonit vonni ehk ligi 5 miljardit eurot.

Kvartalitulemustelt tõusis esikohale mobiilside üksus, mille kvartalitulu oli 27,23 triljonit vonni (üle 18,5 miljardi euro), eelmise kvartaliga võrreldes 4 protsenti suurem. Kasv saavutati peamiselt tänu Samsungi GALAXY S III ja GALAXY Note II headele müügitulemustele, mis ületasid oma eelkäijate populaarsuse rekordmüügiga rekordaja jooksul.

Prognoositakse, et 2013. aasta esimeses kvartalis väheneb arenenud riikides nõudlus nutitelefonide järele, arenevad turud aga kiirenevad terve aasta jooksul tänu taskukohasemate nutitelefonide turuletoomisele ja suuremale nõudlusele tahvelarvutite järele.

Eelmise kvartaliga võrreldes andsid suuremat tulu ka Samsungi LED-telerid, mille väljapaistev valik hõlmab nii tipptasemel mudeleid nõudlikumatele turgudele kui ka tõusvatele turgudele kohandatud mudeleid. 2013. aastal prognoosib ettevõte suurte, üle 60-tolliste paneelekraanide turu kasvu.