Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Skype’i ja HITSA esimesel hackathon’il osaleb 70 noort
24.-26. aprillil osaleb 70 Eesti IT-tudengit esimesel Skype’i ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud arendusnädalavahetusel „Skype University Hackathon 2015“, kus tudengeid juhendavad Skype’i ja Microsoft’i töötajad. Tulemuste esitlemisele 26. aprillil on oodatud kaasa elama kõik huvilised.
“Skype’i majasiseste hackathon’ide traditsioon on pikaajaline ja neilt pärinevad nii mõnedki head ideed, mis on lõpuks leidnud tee Skype’i tarkvarasse. Tähtis osa on ka lihtsalt õppimisel ja mõtte vabaks laskmisel. Tudengite jaoks võib hackathon’il osalemine aga tähendada esimest korda tõelist meeskonnatööd katsetada, ja see on miski, mida neil tulevases tööelus kindlasti vaja läheb,” ütles Skype’i Eesti üksuse juht Andrus Järg.
„Skype University Hackathon 2015“ arendusnädalavahetusel osaleb 70 IT-tudengit ja IT-erialade töötajat neljast Eesti kõrgkoolist, pooled osavõtjatest on välistudengid. „Osalejad valiti ennekõike lähtuvalt nende motivatsioonist, projektiidee olemasolust ja eelnevast hackathon’i kogemusest,“ selgitas HITSA IT Akadeemia programmijuht Marily Hendrikson. „Kuna HITSA IT Akadeemia programmi eesmärk on panustada väga heade oskustega IT-spetsialistide tööjõuturule jõudmisesse, siis oli valiku juures oluline tudengite proportsionaalne kaasamine kõikidest IKT kõrgharidust pakkuvatest kõrgkoolidest.“
Võistlus viiakse läbi Tallinna Tehnikaülikooli ruumides. Tudengid saavad 48 tunni jooksul realiseerida IT-ga seotud idee või projekti, kusjuures meeskondi toetavad mentorid, kelleks on Skype’i ja Microsoft’i laialdaste kogemustega töötajad. Nädalavahetuse tulemusena tutvustavad meeskonnad oma tark- või riistvaralist prototüüpi või esitlevad oma tulemust illustreeriva videoga. Projekti ideedele piiranguid ei ole, kuid eriauhinnad on temaatilised. Näiteks Skype Eesti annab eriauhinna parimale kommunikatsiooniga seotud projektile, IT Akadeemia eriauhinna saab andekaim ülikoolielu edendav projekt.
Arendusnädalavahetuse lõpuks valmib hinnanguliselt 10-15 IT-projekti, mida hindab Skype Eesti, Microsoft Eesti ning nelja IKT kõrgharidust pakkuva Eesti kõrgkooli esindajatest koosnev žürii. „Skype University Hackathon 2015“ peakorraldajad on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus programmi IT Akadeemia raames ning Skype Eesti, läbiviimist korraldab sündmusturundusagentuur HYPE.
„Skype University Hackathon 2015“ tulemuste esitlusele ning auhindamisele saavad kaasa elama tulla kõik huvilised! Tulemuste esitlemine toimub 26. aprillil kell 17.00 Akadeemia tee 21/1 esimese korruse konverentsisaalis Veenus. Lisainfo: