Skype’i ja HITSA esimesel hackathon’il osaleb 70 noort

HITSA_innov_logo

24.-26. aprillil osaleb 70 Eesti IT-tudengit esimesel Skype’i ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldatud arendusnädalavahetusel „Skype University Hackathon 2015“, kus tudengeid juhendavad Skype’i ja Microsoft’i töötajad. Tulemuste esitlemisele 26. aprillil on oodatud kaasa elama kõik huvilised.

“Skype’i majasiseste hackathon’ide traditsioon on pikaajaline ja neilt pärinevad nii mõnedki head ideed, mis on lõpuks leidnud tee Skype’i tarkvarasse. Tähtis osa on ka lihtsalt õppimisel ja mõtte vabaks laskmisel. Tudengite jaoks võib hackathon’il osalemine aga tähendada esimest korda tõelist meeskonnatööd katsetada, ja see on miski, mida neil tulevases tööelus kindlasti vaja läheb,” ütles Skype’i Eesti üksuse juht Andrus Järg.

„Skype University Hackathon 2015“ arendusnädalavahetusel osaleb 70 IT-tudengit ja IT-erialade töötajat neljast Eesti kõrgkoolist, pooled osavõtjatest on välistudengid. „Osalejad valiti ennekõike lähtuvalt nende motivatsioonist, projektiidee olemasolust ja eelnevast hackathon’i kogemusest,“ selgitas HITSA IT Akadeemia programmijuht Marily Hendrikson. „Kuna HITSA IT Akadeemia programmi eesmärk on panustada väga heade oskustega IT-spetsialistide tööjõuturule jõudmisesse, siis oli valiku juures oluline tudengite proportsionaalne kaasamine kõikidest IKT kõrgharidust pakkuvatest kõrgkoolidest.“

Võistlus viiakse läbi Tallinna Tehnikaülikooli ruumides. Tudengid saavad 48 tunni jooksul realiseerida IT-ga seotud idee või projekti, kusjuures meeskondi toetavad  mentorid, kelleks on Skype’i ja Microsoft’i laialdaste kogemustega töötajad. Nädalavahetuse tulemusena tutvustavad meeskonnad oma tark- või riistvaralist prototüüpi või esitlevad oma tulemust illustreeriva videoga. Projekti ideedele piiranguid ei ole, kuid eriauhinnad on temaatilised. Näiteks Skype Eesti annab eriauhinna parimale kommunikatsiooniga seotud projektile, IT Akadeemia eriauhinna saab andekaim ülikoolielu edendav projekt.

Arendusnädalavahetuse lõpuks valmib hinnanguliselt 10-15 IT-projekti, mida hindab Skype Eesti, Microsoft Eesti ning nelja IKT kõrgharidust pakkuva Eesti kõrgkooli esindajatest koosnev žürii. „Skype University Hackathon 2015“ peakorraldajad  on Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus programmi IT Akadeemia raames ning Skype Eesti, läbiviimist korraldab sündmusturundusagentuur HYPE.

„Skype University Hackathon 2015“ tulemuste esitlusele ning auhindamisele saavad kaasa elama tulla kõik huvilised! Tulemuste esitlemine toimub 26. aprillil kell 17.00 Akadeemia tee 21/1 esimese korruse konverentsisaalis Veenus. Lisainfo:

https://www.facebook.com/skypeunihack?fref=ts