SAP avab oma mobiiliplatvormi arendajatele

SAP AG Eesti

Maailma suurim majandustarkvaratootja SAP teatas oma mobiiliplatvormi uue versiooni turuletoomisest, mis jookseb ülikiirel HANA tehnoloogial ning on arendajatele avatud.

3.0 versioon SAP Mobile Platform rakenduskeskkonnast baseerub avatud standarditele ning “bring-your-own-tools” ehk “kasuta oma lahendusi” strateegial, mis kaasab kolmandate osapoolte arendustarkvara. Miljonid tarkvaraarendajad saavad SAP Mobile Platformi abil luua mobiilseid rakendusi, ilma uusi vahendeid kaasamata ja olemasoleva IT-taristu baasil.

Rakenduste valmimisaja ning halduskulude kärpimiseks saavad arendajad kasutada oma eelistatud tööriistu, millele on SAP poolt lisatud tarkvaraarendusvahendid software developer kit’id (SDK’d) ning teegid native ja hübriidrakenduste loomiseks.

Yankee Group’i peaanalüütiku Chris Marshi sõnul võtavad ettevõtted jätkusuutlikkuse tagamiseks kasutusele integreeritud platvormid ning avatud standardid. “Juhtivaid mobiilseid platvorme iseloomustab tulevikus avatud ning laiendatav ehitus.”

SAP Mobile Platformi 3.0 versiooni on võimalik kiirelt kohandada nii iOS, Android, Windows 8, Windows Phone kui BlackBerry operatsioonisüsteemidele. SAP Hana Cloud Platform’i osana saavad pilveversiooni kasutajad juurdepääsu ka teistele teenustele, nagu näiteks analüütika-, integratsiooni- ja turvasüsteemid, ning SAP HANA.