Samsung Wave (II) lihtsalt ei suuda läbi murda

Üllatusena sattus BattleIT valdusesse Samsung Wave. Päev kaks hiljem ka Wave II. Mis on nende kahe telefoni vahe? Või kas üldse sellisel telefoni operatsioonisüsteemil nagu Bada on mingit mõtet? Wave II pakub veidi uuemat versiooni Bada’st (täpsemalt 1.2) mille suurim muutus vast on klahvide värvi muutumine? Tegelikult nii hull ikka ei ole, siin seal tundub asi kiirem, T9 on veidi järjekindlam ja paar uut ikooni on ilmunud. See võtab enamvähem kokku selle mis telefonis muutunud on.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Zt21Fh6Befc

Kui see kasutajakogemus oleks nii vinge kui seal videos siis ilmselt oleks see telefon palju popim. Reaalsus on aga palju kurvem, kus Bada tundub justkui poolik Symbiani kloon (ja kes vähegi kokku puutunud on nutitelefonidega teab, et pooliks Symbiani kloon ei kõla hästi). See vajab lihtsalt niipalju veel lihvimist ja armastust ning vähemalt kolmanda osapoole armastusest jääb telefoni puhul lihtsalt väheks – 3000 rakendust oli ligikaudne arv mida ma suutsin poest leida.

Võrreldes vana Wave’ga on uus Wave II veidi suurem, kehvema ekraaniga (Wave on SAMOLED, Wave II aga Super LCD) ning pisut kallim. Aga jätame nende kahve võrdluse kõrvale, sest mulle ei ole täpselt aru saada mis nende vahe täpselt on ja kellele need telefonid üldse suunatud on. Seega läheks ja uuriks mis see Bada endast kujutab. Esimese asjana hakkab silma ebakorrapärasus telefonis – nii võib leida ühelt ekraanilt korraga nii “tühis.” kui “tühista” nuppu. Kumb teeb mida? Vahel on tagasi nupu asemel aga hoopis tühista. Miks? Üleüldse see kord ilmuv ja kord mitteilmuv nupp ei erine teistest nuppudest millegi poolest seega on segadus kerge tulema. Kui ekraani valgustustugevust ja fondi tüüpi saab muuta siis suurust mitte. Ning muide, see Bada 1.2 uuendus ilmub ka vanemale Wave telefonile.

Üks suurimaid shokke on vaikimisi vaade logides kuhu mitte ainult ei kuvata sinu viimased kõned vaid ka e-mailid, kohtumised, smsid, mmsid ja kõik muu. Selliste asjade koht ei ole kõnelogis ning vähemalt minule on see ebameeldiv, kuna pean lisaklõpse tegema et näha vaid kõnesid. Interneti lehitseja ei suvanda kõikki lehekülgesid avada (nii jäi näiteks mu oma koera kennelliidu leht telefonis nägemata). See mille alusel toimub sünkroniseerimine ja interneti lehitsemine jäi ka arusaamatuks.

Samsung Apps ehk rahvakeeli Marketplace on aga hoopis omapärane. Rakendusi on seal vähe ning tasuta rakendusi saab tõmmata vaid Kiesi programmiga lauaarvutist. Populaarsemaid rakendusi nagu Foursquare, Kindle, Flickr sealt ei leia, seega pole telefonil aktiivsemal noorel (digitaalsel põliselanikul) miskit eriti teha. Rakendusi alla laadides ei saa kunagi teada, kuidas rakendus siis käituma peaks – osad rakendused istuvad töölaual, osad kuvavad sinna lohistades vaid ikooni ning mis kõige hullem – osad keelduvad käivitumast sootuks.

Seega nüüd ülevaadet lõpetama jäädes olengi dilemma ees – miks peaks keegi seda telefoni ostma? See nagu üritaks olla nutitelefon aga kukub ikkagi välja nagu tavaline telefon. Nutitelefoni mõõtu nagu ei anna välja ja staatusesümbolit nagu iPhone ka ei anna. Kõik need tuhanded rakendused on Apple, Google ja Microsofti poodides. Hinda tahetakse selle eest ligi 400€ ja mina paneks sellele veidi juurde et võtta korralik Androidi või Windows Phone 7 nutitelefon.

One thought on “Samsung Wave (II) lihtsalt ei suuda läbi murda”

  1. Heh, aga minusugused näiteks ostavad – see on ju Wave 723 LaFleur? Super asi – kõik vajalikud rakendused, lihtne kasutada, väga hea kaamera. suht normaalne hind, ja mis mulle eriti meeldib – näeb hea välja 🙂 ära vaata enda mätta otsast, ega sina seda ostma ei pea!

Kommenteerimine on suletud.