Sajad noorettevõtjad kogunevad Tallinna Tehnikaülikooli

7.-8. juunil Tallinna Tehnikaülikoolis toimuvale start-up konverentsile Latitude59 on oodata üle 300 osaleja, oma tooteid ja teenuseid esitleb aga üle 20 idufirma.

Põhjamaade ja Baltikumi suurimale start-up valdkonna konverentsile Latitude59 on tänaseks registreerunud rohkem kui 300 osalejat, kelle seas on nii ettevõtluses esimesi samme tegevaid tudengeid kui kasvuettevõtete spetsialiste. Lisaks on üle 20 kohaliku ja välismaise idufirma haaranud kinni võimalusest tutvustada oma tooteid või teenuseid konverentsi messiboksides.

Regiooni suurim omataoline konverents keskendub päevakohastele idufirmasektoritele nagu mobiili- ja veebiteenused, aga ka alternatiivsetele valdkondadele nagu biotehnoloogia või rohelised tehnoloogiad. Konverents kulmineerub valitud idufirmade esindajate esitlusega investoritele, milles 5 parimat idufirmat konkureerivad edasiseks arenguks vajaliku toetuse nimel.

“Meie soov on tekitada sünergiat regiooni erinevate start-up valdkonna ettevõtmiste vahel ja koondada aasta sellealane tähtsündmus Tallinnasse,” rääkis Raido Pikkar, Tehnopoli juht ja üks ürituse korraldajatest. Pikkari sõnul on just seetõttu on konverentsi esinejate seas ka naaberriikide start-up-spetsialiste nagu Andris Berzins Lätist ja Antti Vilpponen Soomest.

Konverents toob Tallinna ka mõjukad välisesinejad nagu UK sariettevõtja ja ajakirja Wired kaastoimetaja Andrew J. Scotti ning USA riskiinvestori Ravi Belani. Samuti jagavad oma teadmisi kohalikud spetsialistid nagu ZeroTurnaroundi juht ja asutaja Jevgeni Kabanov ning akadeemik ja rakubioloog Mart Ustav.

Konverents on inglisekeelne ning programm on kättesaadav konverentsi kodulehelt: http://latitude59.ee. Konverentsi osalemistasu on 59 eurot.