-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Safari 4 lõõb laineid, omas seltskonnas
Safari 4 on kena uuendus, pakkudes esmapilgul uusi lisavidinaid nagu graafiline kuva veebilehtedest mida sa pidevalt külastad, coverflow laadset järjehoidjate otsimist ning kaartide asukoht on sammuti muutunud. Kui lisada veel Nitro mootor mis peaks oluliselt kiiremini veebilehti kuvama siis peaks ideeliselt saama tulemuseks väga hea veebilehtseja? Vaatame lähemalt.Esimese asjana peale installi tegin võrdlustesti 4 erineva browseri vahel. Safari 4 ehk veebilehitseja mida me praegu testime. Võrldusmomendisks panin kõrvale Firefox 3.1 Beta 2, Opera 10 Alpha ning uue ideoloogiaga loodud veebilehitseja mis põhineb WebKit tehnoloogiat ning on esimene veebilehitseja Mac OS platvormil mis on täielikult threaditud. Asume siis võrdlema.
Testid on tehtud kõik võrdsetes tingimustes. Tulemused on antud millisekundites, vähem on parem. Sinu tulemus võib varieeruda olenevalt riistvarast. Tulemused on antud 5% täpsusega ning on sooritatud Mac OS platvormil.
Kiirust selle testi juures ei arvestatud, jälgige seda kui väike see skaala tegelikult on. Maksimum tulemus on 100. Praegu võiks nagu öelda et Apple on teinud tubli töö oma veebilehitsejaga. Ta on kiire ja ja läbib Acid 3 testi ning ka veebilehti kuvab ta hästi.
Alljärgnev kirje on Safari 4 Mac Os versiooni kohta
Kus aga tulevad probleemid on ühilduvus teiste rakendustega. Nt. Microsoft Messenger ei suuda saata sõnumeid ning colour palette kasutavad rakendused ei pruugi töötada üldse. Ent need on pigem isoleeritud juhtumid kui rusikareegel.
Miinusteks on tänapäeva veebilehitsejate puhul lausa banaalsed vead. Kuidas saab olla üks veebilehitseja ilma võimaluseta muuta otsingu pakkujat? Võibolla ma ei taha kasutada Google otsingut vaid nt Cuil otsingut. Loogiline on ka see tänapäeval, et kui sa kirjutad aadresiribale midagi siis ei otsita ainult ajaloost vaid ka lemmikutest. Millegipärast toimib ka kõikide pistikprogrammide töö aegalaselt, näiteks on näha seda kui aeglaselt AdBlock parsib veebilehte mis on natukene kurb. Lisaks tundub Safaril olevat mingisugune mäluleke, sest tervelt 200MB mälukasutust paari kaardiga on nati palju.
Soovitaks pistikprogrammi pointum mis annab võimaluse Safarit mudida selliseks nagu sulle sobib (sest võib-olla sulle ei meeldi uus avaleht?). Artikli kirjutamise hetkel on pistikprogramm küll ainult Mac OS X jaoks, kuid varsti tuleb see välja ka Windowsi jaoks. Seni pidage vastu, vaprad testijad ja arendajad, sest head arendustööriistad on seda väärt.
Hinne: 3-
(Tahad ise testida? Vajuta pildile)