Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
Riias arutatakse e-tervise tuleviku üle
Lätis Riias algas kõrgetasemeline e-tervise nädal, kus tervishoiujuhid, teadlased ja eksperdid üle maailma arutlevad, kuidas info-ja kommunikatsioonitehnoloogia aitab muuta tervishoiuteenuseid tõhusamaks. Konverentsil esinenud E-tervise Sihtasutuse juht Raul Mill tõi esile juba üle 6 aasta töös olnud Eesti üleriiklikult tervishoiuasutusi ühendava tervise infosüsteemi www.digilugu.ee. Süsteemis on enam kui 1,3 miljoni inimese raviandmed, seda kasutab üle 10 000 tervishoiutöötaja ja ligi 80 000 patsienti. Kahel viimasel aastal on süsteemi kasutus järsult suurenenud.
„See on maailmas üsna unikaalne, et süsteem ühendab kogu riigi tervishoiuasutusi ja patsient saab igal hetkel vaadata oma raviandmeid, mis on koondatud kesksesse andmebaasi,“ rõhutas ta. Samuti on tähelepanuväärne, et kogutavad andmed on standardiseeritud ja kombineeritavad andmeväljade kaupa, mis muudab informatsiooni kombineerimise paindlikuks ja kiireks.
Tulevikku vaadates tõi e-tervise juht esile vajaduse töötavat süsteemi siiski ajas pidevalt uuendada. „Järgnevatel aastatel on vaja keskenduda arstile ja patsiendile sobiliku interaktiivse raviplaani loomisele, mis annaks võimaluse ravikvaliteedi paremaks mõistmiseks ja hindamiseks, eriti krooniliste haiguste ravis ja haiguste ennetamisel. Keskenduda tuleb andmete sisestamise parandamisele, mis on arstile aeganõudev ja millest sõltub andmete kvaliteet. Samuti raviprotsessis osalejate vahelise suhtluskanalite edasiarendamisele, sh. telemeditsiini lahenduste kasutusele võtmisele. Arendused ja muudatused peavad olema läbi viidud koostöös kõigi osapooltega, mis aitab saavutada nende tõhusat kasutuselevõtmist ning kuluefektiivsust. E-tervis on oma olemuselt muudatuste juhtimiseks vajalik koostöömudel,“ sõnas Mill.
Euroopa Liidu eesistujariigi Läti tervishoiuministeeriumi korraldatav kõrgetasemeline e-tervise konverents ning samas aset leidev WoHit (World of Health IT Conference & Exhibition) konverents ja mess on pühendatud IT-lahendustele tervishoius. Mobiilsed tehnoloogiad, suured andmekogumid, privaatsus ja turvalisus, koostalitlusvõime ja ühenduvus puudutab peaaegu kõiki e-tervise valdkonna olulisi aspekte.
Konverentsil osalevad veel IT ettevõtete, haiglate IT juhid ning patsientide- ja arstide esindusorganisatsioonid. Konverentsi avakõne pidas Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves, sellest võtab osa ka tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev.