Prügikonteinerid hakkavad QR-koodi abil sorteerimist õpetama

qr_papp

Ragn-Sellsi konteinerid saavad alates aprillist uudse märgistuse. Igal kleebisel hakkab olema jäätmeliiki kirjeldav pilt. Esmakordselt Eestis on sorteerimise õpetamiseks võetud kasutusele QR-kood. 

QR-koodi saab lugeda mobiiltelefonide ja tahvelarvutite abil. Konteinerite kleebistel olev QR-kood suunab kasutaja veebilehele, kus antakse vajalikke juhiseid sorteerimiseks, räägitakse sellest, mis saab antud jäätmetest edasi ning jagatakse põnevaid fakte taaskasutamisest.

„Meile meeldib arendada uusi lahendusi ja olla seeläbi oma valdkonnas nn teenäitaja rollis. QR-kood on üks näide sellest. Loomulikult ei ole see täna veel massiliselt kasutatav, kuid noorem generatsioon kasutab QR-koode oma moodsate nutitelefonide ja tahvelarvutitega juba usinalt,“ rääkis Ragn-Sellsi turundusjuht Rainer Pesti.

Ragn-Sells muudab aprillist kogu oma konteinerite märgistuse konseptsiooni. Põhirõhk on pandud lihtsatele ja selgesti mõistetavatele ikoonidele, mis erinevalt keeleruumist annavad selge vihje, millist liiki jäätmeid antud konteinerisse panna.

qr_mobiilkleebised_paber