Koolitusseminar: Powered by MVP

Microsoft korraldab pidevalt erinevaid koosolekuid, koolitusi, seminare ja palju muud. Seekord on siis võimalus osa võtta MVP tiitliga auhinnatud tehnoloogiaekseprtite loengutest. Mõndadest MVP’dest olen ma juba isegi intervjuu teinud (vaata siit). Kui aeg vähegi lubab siis tasub kindlasti kohale tulla.

Kutsume Sind võimsale koolitusseminarile Powered by MVP, mis toimub 9. märtsil Swissotel Tallinna konverentsikeskuses ja reaalajas veebis.

Most Valuable Professional (MVP) tiitliga auhinnatud Microsofti tehnoloogiaeksperdid ja kohalikud spetsialistid viivad läbi tehnoloogiademosid ning jagavad praktikaid nii IT-proffidele kui arendajatele. Täienda oma teadmistesalve kasulike nippidega, suhtle teiste Eesti IT tegijatega ja veeda päeva lõpus mõnusas seltskonnas aega, pannes oma osavus proovile Xbox 360 Kinect mängudel.

Sündmusel osalemine on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud! Registreeru Tallinnas toimuvale seminarile või Live Meeting veebiloengule hiljemalt 6. märtsiks läbi Eneta kommuuniportaali.

AJAKAVA

Seminar algab kõikidele ühise osana ja jätkub paralleelsessioonides arendajatele ning IT-proffidele.

12:30 Registreerimine
13:00 Microsoft Eesti tervitus ja auhinnamäng – Rain Laane, esinduse juht ja Andres Sirel, tehnoloogiaevangelist
13:45 Rakenduste viimine pilve – Sergejus Barinovas, Leedu MVP (EN)
Cloud Computing phenomena is astonishing; both small companies and big enterprises are adopting Cloud to reduce IT cost, gain elasticity and rethink overall business model. Microsoft “is in” with its Platform-as-a-Service (PaaS) offering called Windows Azure. Windows Azure has always been a great option for Cloud solutions, but what about Hybrid model, when part of the solution is in the Cloud and another part is On Premises? Great news for developers and IT professionals, upcoming release of Windows Azure will support VPN connections, custom Hyper-V images and much-much more. Come to this general session and learn how to start moving applications to the Cloud!
14:45 Jagunemine paralleelsessioonideks
ARENDAJAD IT-PROFID
15:00 PivotVieweriga suurte andmehulkade visualiseerimine – Jaana Metsamaa, MVP

Uurime kuidas visualiseerida ja avastada mustreid suurtest andmehulkadest kasutades Silverlight Pivot tehnoloogiat. Vaatame ka Pivot kollektsioonide koostamise erinevaid võimalusi alates Excelist ning lõpetades dünaamiliste kollektsioonide koostamisega Windows Azure pilves.

Rahast ja veelkord rahast: WDS vs MDT – Heiki Tähis, MVP

Kui teha asju õigesti ja õigete vahenditega, saab seda teha kiiresti ja odavalt. Nagu Heiki puhul juba tavaks, räägib ta tarkvara paigaldusvahenditest ja seekord paneme vastakuti Windows Deployment Service (WDS) ja Microsoft Deployment Toolkit-i (MDT). Saad teada millal, miks ja mida on kõige mõistlikum kasutada.

16:00 Kohvipaus Kohvipaus
16:30 Windows Identity Foundation – kaasaegne kasutajate tuvastamine .NET platvormil – Gunnar Peipman, MVP

WIF pakub arendajatele mugavaid ja turvalisi mehhanisme, mille abil kasutajate tuvastamist üldistada ning viia rakendustest väljapoole. Visual Studio 2010 teeb WIF kasutamise äärmiselt lihtsaks ja selle kasutamiseks on valmis ka muu .NET maailm. Vaatame, kuidas see käib ASP.NET ja Windows Phone 7 rakendustes, SharePointis ja kuidas kasutada Azure Access Control Services teenuseid.

PowerShell ja graafiline liides (GUI) – Kaido Järvemets, SCUG.ee

Saad ülevaate, kuidas on võimalik lihtsalt ja kiirelt teha PowerShelliga graafilist liidest, mis aitaks helpdeskil ja kolleegidel efektiivsemalt tööülesandeid lahendada. Demome kahte praktilist administreerimise liidest, mida saad kohe enda organisatsioonis kasutusele võtta või panna sellele külge oma skripte.

17:30 SQL Server StreamInsight – päringud voogudes – Henn Sarv, MVP

Relatsioonilises andmebaasis on meil kindla ridade arvuga tabelid ja relatsioonid on lõplikud hulgad. Vood (striimid) seevastu on alguse ja lõputa hulgad, kus võimaldab päringuid teha StreamInsight. Filtrid, ühendid, joinid, agregaadid ja palju muud! Selgitame sellise tehnoloogia arhitektuuri ja kasutusvõimalusi, kus saad teha lihtsaid ja keerukaid päringuid üle sündmusvoogude. Börsid, mõõteriistad, andmeanalüüs reaalajas ja palju muud on selliste rakenduste võimalikud valdkonnad.

Exchange Server 2010 – abiline nii administraatorile kui kasutajale – Toomas Ruus, MCT

Exchange 2010-ga on võimalik osa administratiivseid tegevusi lasta ka kasutajal endal ära teha. See annab uudseid võimalusi nii lõppkasutajatele kui ka Exchange administraatorile. Esitlus vaatlebki näidete põhjal uusi 2010 versiooni kaasnevaid võimalusi, ehk mida saab teha avalike gruppide ja modereerimisega.

18:30 Kinect mänguvõistlus, suupisted, joogid ja networking.
Jälgi Powered by MVP uudiseid ja ühine vestlusega Eneta Facebookis ning Twitteri kanalil #mvpest