Põllumajandusäpi loonud idufirma VitalFields kaasas SmartCapi ja teiste investorite toel 1,1 miljonit eurot

7439d552d14f7e6346-71244037Eesti idufirma VitalFields, mis pakub põllumajandus- ja farmiettevõtetele juhtimistuge ning käivitas farmidele mõeldud mobiiliäpi, kaasas äsjalõppenud emissioonis uut kapitali mitmelt investorilt, sealhulgas Eesti Arengufondi investeerimisharult SmartCap. VitalFields.com soovib pakkuda turu kõige lihtsamat põllumajandusettevõtte juhtimise tarkvara ning ettevõte on juba esindatud Euroopa kolmel suurimal põllumajandusturul – Saksamaal, Poolas ja Ukrainas.

”Käivitasime hiljuti VitalFieldsi mobiiliäpi põllutöölistele, et teha lõpp paberimajandusele põllumajanduses,” ütles VitalFieldsi juhatuse esimees Martin Rand. Tema sõnul on VitalFields.com lihtne abivahend, mis hoiab kokku iga põllumajandustöötaja väärtuslikku aega. ”Uut kapitali kasutame edasiseks tootearenduseks ning VitalFieldsi turunduse tõhustamiseks Saksamaal, mis on meie prioriteetne turg Ukraina ja Poola kõrval,” ütles Rand. Saksamaa, Ukraina ja Poola on Euroopa suurimate põllumajandusturgude seas.

VitalFields asutati 2011. aastal tootearenduse üritusel Garage48 ning ettevõtte meeskond läbis ka Eestis tegutseva rahvusvahelise kiirendi Startup Wise Guys intensiivse programmi.

VitalFieldsi uus mobiiliäpp on täiendus veebirakendusele www.vitalfields.com, mis on kõikehõlmav põllumajanduse juhtimise vahend, aidates planeerimise, tegevjuhtimise ja aruandluse osas. Uue äpiga saavad juhid saata tööülesandeid põllutöölistele ning kui need on täidetud, siis kajastuvad nad põlluraamatus ja kõigis aruannetes. Äppi saab kasutada ka põldude ajaloo ülevaatuse, navigeerimise ja põldude ülevaatuse eesmärgil. VitalFieldsi äpp töötab ka internetiühenduseta.

“Paljud tarkvaraloojad on imekombel unustanud, et põllumehel on vaja võimalikult lihtsat põlluraamatu tarkvara,” selgitas Rand ettevõtte unikaalset positsiooni turul.

“VitalFieldsi kaudu on SmartCap esindatud niivõrd oluliseks sektoris nagu seda on põllumajandus, millel on suur kasvupotentsiaal, kuid mis vajab tuge efektiivsuse tõstmisel, näiteks rakendades kaasaegseid tehnoloogilisi lahendusi. VitalFieldsil on kõik eeldused saada farmerite asendamatuks abiliseks Euroopas ja mujal ning SmartCapi jaoks on oluline siin kaasa lüüa,” ütles SmartCapi investeeringute haldur Stanislav Ivanov. Tema sõnul keskendub SmartCapi investeeringute portfell ambitsioonikatele start-up-ettevõtetele, millel on unikaalne ja globaalset laienemist võimaldav ärimudel. “Alginvesteeringut tehes nägime VitalFieldsi potentsiaali ja jätkame nende visiooni toetamist,” märkis Ivanov.

VitalFields.com arendati välja Eestis, kuid sellel on juba palju rahulolevaid kliente Poolas, Ukrainas ja Saksamaal.VitalFields.com jätkab laienemist, et kujuneda väärtuslikuks tööriistaks terve maailma farmeritele. “Talunike edu ja produktiivsus sõltub väga erinevatest teguritest ja ma usun, et oleme leidnud edu võtme, sest VitalFields.com on esimene farmihaldamise lahendus, mis levib üle piiride,” ütles Rand. Seda kinnitab asjaolu, et VitalFieldsi klientide säilitamise (customer retention) näitaja on erakordne 90 protsenti ja kasutajate kaasamise (customer engagement) põlluandmete salvestamisel on muljetavaldav 89 protsenti.

Endised Skype’i ja Playtechi töötajad asutasid farmihalduse tööriiista VitalFields.com kolme aasta eest, et muuta farmide juhtimist efektiivsemaks. VitalFields.com teenuseid kasutavad sajad farmid ning ettevõtte aitab hallata üle 200 000 hektari põllumaad. Varajase faasi investorite seas oli ka üks Skype’i asutaja ja TMT Investments. Uue emissiooni täpsemad üksikasjad avaldamisele ei kuulu.

3 thoughts on “Põllumajandusäpi loonud idufirma VitalFields kaasas SmartCapi ja teiste investorite toel 1,1 miljonit eurot”

Kommenteerimine on suletud.