Põhjamaade IT-firma Atea investeerib Lätti 14 miljonit eurot

atea

Põhjamaade suurim IT taristu ettevõte Atea plaanib lähiaastatel investeerida 14 miljonit eurot, et suurendada oma teeninduskeskust Riias, luues sellega 600 uut töökohta.

Atea Läti kontori töötajate arv on viimase seitsme aastaga kasvanud 80-lt 220 töötajani. Atea asepresidendi Peter Transi sõnul on neil tänavu plaanis palgata veel kuni 200 spetsialisti ning aastaks 2015 plaanib Atea Lätis luua üle 600 uue töökoha.

Atea Eesti juht Toomas Mõttus ütles, et Riiga oodatakse ka spetsialiste Eestist ja Leedust, kellel on vajalik kvalifikatsioon ning kes on valmis Lätti elama asuma.

„Atea Riia teeninduskeskus on keskendunud teenuste osutamisele Skandinaavia ettevõtetele. Plaanime palgata lisaks IT spetsialistidele ka tugipersonali ning raamatupidajaid, et meie Riia esindus saaks alustada uute teenuste pakkumisega,“ ütles Mõttus. Veel lisas ta, et praegusel hetkel tegelevad Atea eksperdid Riias peamiselt serverite ja tarkvara hooldamisega, süsteemide monitooringu ning abiteenuste pakkumisega.

Atea investeeringuid Lätti toetab Läti Investeeringute ja Arengu Agentuur.

Atea on Põhjamaade ja Baltimaade suurim IT-taristu tooteid ja teenuseid pakkuv ettevõte, kellel on kokku 81 kontorit. Atea on Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Leedus, Lätis ja Eestis esindatud rohkem kui 6300 töötajaga, kellest enam kui pooled on sertifitseeritud spetsialistid. Atea grupi Eesti ettevõttes töötab 70 inimest.

atea