GTA V – kolme päevaga miljard dollarit!

grand-theft-auto-5

17. septembril poelettidele jõudnud mäng GTA V suutis esimese kolme päevaga sisse tuua miljard dollarit, purustades sellega kõik eelmised rekordid. Eelnevalt ennustati GTA V esimese kuu müügitulemuseks miljard dollarit. Mängu enese loomiseks kulus tootjatel ligikaudu 265 miljonit dollarit, seega töötajatele saaks vist väikese preemia anda küll.

Lahedaid videosi ja kuidas mäng inimestele tundub saab vaadata ka kodumaisest HDTanel youtube kanalist.
http://www.youtube.com/user/HDTanel

“Grand Theft Auto” (GTA) on sandbox-stiilis videomänguseeria, mille põhiliseks arendajaks on olnud Šoti firma Rockstar North (varem DMA Design) ning loojaks Rockstar Games.

1997. aastal alguse saanud seeria sisaldas 2012. aastal 9 mängu ja 2 lisapakki originaalile (GTA: London 1969 ja GTA: London 1961). Tulekul on kümnes mäng “Grand Theft Auto V”. “Grand Theft Auto III” ja järgmised seerias olevad mängud on olnud bestsellerid, millega on kaasnenud ka olulised heakskiidud, sealhulgas mitmel korral erinevate allikate poolt omistatud Game of the Year auhinnad.

Seeria on olnud niivõrd populaarne ja tulus, et mitmed Hollywoodi staarid on mängu jaoks andnud oma hääle. Gangsterfilmide veteranid nagu näiteks Michael Madsen, Samuel L. Jackson, James Woods, Joe Pantoliano, Frank Vincent, Robert Loggia ja Ray Liotta on olnud kõik peategelaste häälte osades.

Seeria ja selle mängude nimed on tuletatud ingliskeelsest terminist grand theft auto, mis tõlkes tähendab mootorsõiduki varastamist.

345938 GTA-5-Wallpaper-Full-HD