-
Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
-
FW: Sony tõi turule 4K HDR-telerite MASTER-seeria, kuhu kuuluvad AF9 OLED ja ZF9 LCD on koduse pildikvaliteedi tippsaavutus - 8. august 2018
-
FW: Skype toetab tudengite magistriõpinguid 8000 euroga - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Eesti võistlejad saavad Robotexil osaleda poole soodsamalt - 8. august 2018
-
FW: Pressiteade: Robotex koolitab robootikaringide juhendajaid - 8. august 2018
-
FW: RIA hoiatab võrguseadmete vastu suunatud rünnete eest - 28. juuli 2018
-
FW: Agentuur A.W.Olsen & Partners lõi maailma parima kampaania riigisektori jaoks - 18. juuli 2018
-
FW: Pressiteade: Levikom toob turule uudsed suvilatele ja maakodudele mõeldud paketid - 18. juuli 2018
-
Nokia 3.1 jõuab Eestisse - 16. juuli 2018
-
FW: Sony avas fotograafiaveebi α Universe - 13. juuli 2018
Otse tarkvarakonverentsilt: Eesti peaks hüppeliselt IT-haridust laiendama
Täna Tallinnas toimuval tarkvarakonverentsil “Innovation Now” esinenud maailma suurima majandustarkvaratootja SAP AG ärianalüüsi valdkonna regioonijuhi Mattias Bolanderi sõnul kasvab Euroopas ja eriti Põhjamaades suur IT-ekspertide puudus ning Eestil on võimalus sellest kasu lõigata mitte ainult spetsialiste eksportides, vaid tööd sisse tuues.
Mattias Bolanderi sõnul palkas SAP mullu Põhjamaades üle saja uue töötaja, jätkab laienemist ka tänavu ning inimese rahvus pole töövõtuprotsessi esimene kriteerium. “2011. aasta oli SAP-le ka Baltimaades väga tegus ning ootame tänavu kasvu kahekordistumist. Projektide läbiviimiseks on aga vaja inimesi – ja ma ei pea silmas pelgalt tööjõu eksporti, vaid ka SAP kohalikud partnerid otsivad eksperte, kes ärirakendusi juurutaks ja täiendaks. Eesti on endale juba võitnud Euroopa Liidu IT-agentuuri, kuid riikliku koolitustellimuse tõstmine võiks siia meelitada ka teisi rahvusvahelisi IT-organisatsioone,” ütles Bolander.
Mattias Bolanderi sõnul on küllalt heldelt maksvates rahvusvahelistes ettevõtetes kindlad tööjõu palkamise protseduurid ja ilma kõrgkooli diplomita on raske löögile pääseda. “Eesti võiks mõelda ka spetsiifilisemate koolitusprogrammide juurutamisele – näiteks on maailmas kiirelt kasvamas äritarkvara valdkond, kus liigub palju raha ning eksperte, kel oleks teadmised ka finantsprotsessidest, on veel küllalt raske leida,” lisas Bolander.
Bolanderi sõnul on ettevõtte näitajate kogumine ja analüüsi põhimõtted viimaste aastatega täielikult muutunud ning vaja on inimesi, kes seda infot oskaksid kasutada ja sellega äri edendada. Sündinud on uus eriala, mis ühendab endas ärijuhtimist ning IT-d.
Mattias Bolanderi sõnul jääb Eesti ressurss kümnete tuhandete töötajatega suurfirmade ja teadusasutuste vastu väheseks. “Riigi nišš saab päris uute baastehnoloogiate arendamise või kopeerimise asemel olla pigem uusima tehnoloogia kasutuselevõtmine ja selle põhjal nutikate lahenduste väljatöötamine.”
“Eesti IT-ekspertide ja firmade eelis on leidlikkus – väheste ressurssidega on võimalik teha suuri asju. Ka SAP hoiab Eesti äritarkvara-arendustel silma peal, et leida võimalusi partnerluseks või laienemiseks,” ütles SAP ärianalüüsi valdkonna regioonijuht.
Mattias Bolanderi sõnul tasub uute rakenduste väljatöötamisel vaadata kohe suurt turgu – ja osata oma asi ka õigel ajal suurfirmale maha müüa või luua strateegiline partnerlus, mis aitaks jõuda suure läbimurdeni.
Täna Tallinna Swissotelis toimuv tarkvarakonverents Innovation Now koondab nii Eesti kui välisriikide IT-eksperte, kes arutavad sektori tulevikku.