Leedu IT-hiid ACME Computer Components kasvas mullu Eestis 60%

Eelmisel aastal kinnitas ärisegmendis tugevalt kanda Baltimaade üks suuremaid arvutikomponentide ja tarkvara hulgimüüjaid ACME Computer Components (ACC), kellel on peale Eesti ka esindus veel kuues Ida-Euroopa riigis. Leedu päritolu ettevõtte 2011. aasta käive ulatus 119 miljoni euroni, olles seega 31 protsendi võrra suurem kui 2010. aastal. Eesti esinduse kasv oli mullu lausa 60%. Prognooside kohaselt suureneb 2012. aastal kogu grupi käive veelgi neljandiku võrra ehk 147 miljoni euroni. ACC eesmärk on pürgida ärisektori juhtivaks IT-ettevõtteks.

Eestis on Acme Computer Componentsi esindajaks kiiresti kasvav IT-toodete hulgimüüja Acme Arvutikomponendid ning ettevõtte müügidirektori Kaido Pähna sõnul oli eelmisel aastal just ärisektori sülearvutite suurenenud nõudlus üks peamisi tegureid, tänu millele ACC eelmisel aastal nii Eestis kui ka muudel müügiturgudel oma positsioone ja käivet nii jõudsalt tugevdas.
Acme Computer Componentsi käive Eestis kasvab jõudsalt juba mitmendat aastat järjest, ületades 2011. aastal 20 miljoni euro piiri, millega saavutati ca 60% kasv. Ettevõtte prognooside kohaselt planeeritakse Eestis tänavu veel 27% kasvu ning eesmärgiks on võetud ennekõike suurendada sülearvutite müügi turuosa 35% ni.

Pähna hinnangul oli ACC äritegevus nii edukas tänu mitme asjaolu kokkulangemisele. “Peamine tegur oli sülearvutite nõudluse kasv nii äri- kui ka erakliendi segmendis. Suurt mõju avaldas ka ettevõtte aktiivne areng sihtturgudel ja struktuursed muudatused, kuhu ettevõte 2011. aastal miljoneid litte investeeris. Selle tulemusena hõlmab ACC äritegevus tänaseks juba seitset kohalikku turgu, kus teenindatakse kokku 2500 klienti, kellele pakutakse võrreldes varasemate aastatega tunduvalt suuremat kaubamärkide valikut, “ lisas Kaido Pähn

ACC äritegevus hõlmab Eestit, Lätit, Leedut, Kaliningradi oblastit, Valgevenet, Gruusiat ja Armeeniat. 2011. aastal kasvas ka ettevõtte poolt esindatavate kaubamärkide hulk. Nii Eesti kui ka muude riikide IT-turgudel alustati kauplemist maailmas eriti hinnatud kaubamärkidega – “Acer”, “Griffin”, “Haier” ja “Panasonic”. Samuti saadi toodete “Edifier”, “Vanguard”, “Sigma” ja “Lexmark” toodete levitamise ainuõigused Balti riikides. Tänaseks esindab ACC umbes kahtsada tarnijat ning kaubamärki.

Kaido Pähna sõnul leiavad ACC poolt Eesti ja muude riikide turgudele toodud uued kaubamärgid kergesti tee tarbijateni. “Meile ei ole tähtis mitte üksnes uute kaubamärkide kasvav läbimüük, vaid ka see, et kogu maailmas tunnustatud ettevõtted

usaldavad meid ja teevad meiega koostööd”, väitis Pähn.

Kõige enam nõutakse “Delli” kaubamärki

Nii äri- kui ka eraklientide seas nõutakse ja eelistatakse kõige enam „Delli” kaubamärgi tooteid, mille valduses on enam kui neljandik Eesti IT-turust. ACC  müüs “Delli” tooteid Eesti ja muude riikide turgudel ettevõtjatele kõige rohkem. Selle tulemusel kuulutati ACC eelmisel aastal Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika regioonide osas kõige efektiivsemaks “Delli” toodete hulgimüüjaks.
Tänaseks on ACC ainus volitatud ärisektorile mõeldud “Delli” toodete hulgimüüja Balti riikides.
“Delli” kõrval müüdi edukalt ka muid tuntuid IT-kaubamärgi tooteid nagu näiteks „Asus”, „Acer”, „Benq”, „Canon”, „Logitech”, „Microsoft”, „Philips” ja „Toshiba”.

Eelmisel aastal jagas ACC-le tunnustust ka IT-maailma hiiglane “Microsoft”, valides ettevõtte Balti riikides ametlikuks litsentside väljastajaks. Eespool nimetatud tunnustustele lisandusid “Computer Equipment Wholesalers Industry report” uuringud, mille tulemuste alusel on ACC Euroopas tegutseva tuhande parema IT-ettevõtte reitingus kaheteistkümnes. Ettevõtete hindamisel arvestatakse nende läbimüügi kasvu ja majanduslikku stabiilsust.