Oktoobris müüdi 34 700 uut mobiiltelefoni

Philips S10 telefon

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt ostsid eestlased oktoobris 34 700 mobiiltelefoni, mis on aasta tagasi sama ajaga võrreldes 5,5 protsenti rohkem.

Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul kasvab väga kiirelt 4G telefonide osakaal, mis moodustas oktoobris GfK andmetel 35 protsenti kõigist ja poole müüdud nutiseadmetest. “Kuigi kõik operaatorid lubavad 4G internetti tavapaketi osana, siis tasub jälgida, kas võimaldatakse päriselt 4G kiirust või tegelikult piiratakse see 2-3 megabitini, mis on vähem kui viis protsenti reaalsest võimalikust,” ütles Seema.

“Inimesed kasutavad koos 4G telefonide levikuga järjest suuremat andmemahtu kuus. Tele2 statistika kohaselt kasutas oktoobris mobiilse interneti klient kuus keskmiselt 2,3 gigabaiti internetti, mis on kaks korda enam kui vaid kolm kuud tagasi,” ütles Seema.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt moodustasid oktoobris Eestis müüdud telefonidest 70 protsenti nutiseadmed. Oktoobris oli keskmise telefoni kättesaamishind Tele2-s 175 ning Eestis 206 eurot. Oktoobris osteti telefone 7,2 miljoni euro eest, mis on septembriga võrreldes 10,4 protsendi võrra rohkem.