Jõhvi haigla integreerib koostöös Vaata Maailmaga tegevusteraapiatesse robootika - 13. august 2018
Uus ID-kaardi rakendus DigiDoc 4 jõuab arvutitesse - 3. juuli 2018
Eesti ettevõtted investeerivad enam seadmetesse, mitte inimestesse - 3. juuli 2018
Eleringi uus kaardirakendus näitab vabu liitumisvõimsusi kogu Eestis - 30. juuni 2018
Siemens tarnib Elektrilevi OÜ-le elektri mõõteandmete haldussüsteemi pilveteenusena - 30. juuni 2018
Pirita Selveri juures olev elektroonikajäätmete kogumispunkt suletakse - 30. juuni 2018
Riigiportaali vahendusel edastab riik miljon teadet aastas - 30. juuni 2018
Viasat Sport Baltic näitab tänasest spordiülekandeid 24/7 HD-kvaliteedis - 30. juuni 2018
Reaalerialade tudengid saavad kandideerida Skype’i välisõpingute magistristipendiumile - 30. juuni 2018
Kaspersky Lab uuris välja, milleni võib viia lemmikloomade jaoks mõeldud nutividinate kasutamine - 30. juuni 2018
NutiAkadeemia alustab õpetajate nuhvlitundidega
Homme, 16. mail alustavad esimesed õpetajad koolipäeva Puhta vee teemapargis asuvas NutiAkadeemias, et õppida kasutama tänapäevaseid nutiseadmeid õppetöös.
NutiAkadeemia asutanud MTÜ Ökokrati juhatuse liikme Priit Adleri sõnul on kooli eesmärgiks edendada nutiseadmete kasutamist õppetöös nii õpetajate kui õpilaste seas. “Täna puudub õpetajatel oskus, julgus ja kogemus nutiseadmeid koolitöös kasutada ning noori selles osas juhendada,” sõnas Adler. “Tahame, et õpetajad saaksid läbi praktilise õppe kogemuse, kuidas nutiseadmete abil õppetööd elavdada – olgu selleks siis loodushariduse, keeleõppe või matemaatika tunnid.“
NutiAkadeemia loomist toetanud Tele2 Eesti AS annab homme koolile üle esimesed 11 nuhvlit ehk nutitelefoni ja tahvelarvuti omadusi ühendavat seadet. Tele2 Eesti juhi Argo Virkebau sõnul tuli otsus toetada õpetajate ja noorte nutiseadmete kasutamise õpet lihtsalt. “Tänapäeva tehnoloogia pakub suurepäraseid võimalusi koolitunni põnevamaks muutmiseks ning õppeaine vastu suurema huvi tekitamiseks,” ütles Virkebau ning lisas, et nutiseadmeid saab edukalt kasutada nii õppimiseks kui teadmiste kontrolliks.
Lisaks nuhvlitele annab Tele2 NutiAkadeemiale üle andurid, millega saab uurida Puhta vee teemapargi ning teiste paikade veekvaliteeti ja ümbritsevat loodust. Need uurimustulemused võimaldavad saada infot ümbritseva looduse kohta, viia loodusharidus ning noorte teadmised ja oskused uuele tasemele.
NutiAkadeemia õppemetoodika rakendamisel on abiks Tallinna Ülikooli Informaatika Instituut. Samuti tehakse koostööd rakenduse Taskutark arendajatega ja Elke Sensori tiimiga, kes aitab nutiseadmetele vajalikke sensoreid testida. NutiAkadeemia õppetööd viib läbi Kuusalu Keskkooli haridustehnoloog Viive Abel ja infotehnoloog Velle Taraste.
NutiAkadeemia asub Järvamaal ja Lääne-Virumaal Puhta vee teemapargis, mille keskus paikneb Metsamõisa talus Järsi külas Tamsalu vallas, ulatudes oma 10 km raadiuses paiknevate tegevuskohtadega Järva-Jaani, Tamsalu ja Väike-Maarja valda. Puhta vee temaatikale keskenduvast teaduspargist saab teada seda, kuidas tekib puhas põhjavesi – joogivesi, kuidas sõltub elu puhtast veest ning millest sõltub vee kvaliteet. Samuti saab teemapargis osaleda mitmesugustel loodusõpperetkedel. Puhta vee teemapargi rajamisse ja arendamisse on alates 2010. aastast olnud kaasatud vabatahtlikud, äriühingud ning MTÜ Ökokratt.