Novembrikuu alguses asutasid Skype Eesti ja Presidendi Kultuurirahastu noore IT-teadlase preemia, mille suurus on 5000 eurot.

Novembrikuu alguses asutasid Skype Eesti ja Presidendi Kultuurirahastu noore IT-teadlase preemia, mille suurus on 5000 eurot. Preemiale saab kandideerida kuni selle laupäevani ehk 5. detsembrini. Kandidaate võivad esitada nii taotlejad ise, nende juhendajad, õppejõud kui tööandjad.

“Seitsmendal koostööaastal Vabariigi Presidendi Kultuurirahastuga silmapaistva reaalteaduste õpetaja või õppejõu tunnustamiseks on meil suur rõõm, et oleme asutanud veel ka noore IT-teadlase toetamiseks mõeldud eripreemia, mida järgmise kolme aasta jooksul rahastame,” teatas Skype Eesti juht Andrus Järg. “Skype’i Eesti arendustiim peab väga oluliseks, et tarkvara arendusvaldkonna noored andekad tegijad saaks keskenduda uurimistööle ja maailmamuutvat teadmust luua,” lisas ta.

“Mul on hea meel, et Skype Eesti, kes juba on toetanud reaalteaduste eripreemia väljaandmist õpetajatele, astus sammu edasi ja hakkab nüüd toetama noori teadlasi, kes infotehnoloogia tarkvaraarenduse ja –rakenduse valdkonnas tegutsevad,” tõdes president Toomas Hendrik Ilves.

Preemia on mõeldud kuni 35-aastasele teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või kes on taotluse esitamise hetkel doktoriõppesse vastu võetud ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega. Preemiat võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks.

Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja elulooga, teadustöö kirjeldus, asjassepuutuvate avaldatud teadustööde, artiklite või ka kavatsuste loetelu ning vähemalt kahe juhendaja või õppejõu soovitus. Preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil Weizenbergi 39, 15050 Tallinn, või digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile vpinfo@vpk.ee.