Loetud nädalad on jäänud kutsehariduse suursündmuseni

Noor meister 2013

Juba vähem kui kuu aja pärast, 8.–9. märtsil toimub esmakordselt kutsehariduse suursündmus Noor Meister 2013, mis koondab kaheks päevaks Tallinnasse Eesti Näituste messikeskusesse kogu kutsehariduse.
„Kuigi Noor Meister toimub juba neljandat korda, on see aasta eriline, sest 2013 aastal toimub see eraldiseisva suursündmusena,“ ütles SA Innove juhatuse liige Tõnis Arvisto, lisades, et Noorel Meistril 2013 toimuvad kutsemeistrivõistlused, õpetlikud töötoad, kutseharidusmess ja seminarid õpetajatele.

Noor Meister 2013
toimuvatel kutsevõistlustel võtavad mõõtu 300 kutseõppurit 21 võistlusalal. „Nii nagu sportlased, panevad ennast proovile ka kutseõppurid erinevatel ametitel ning arvesse lähevad kiirus, täpsus ning omandatud teoreetiliste ja praktiliste
oskuste kasutamine,“ selgitas Arvisto. „Uuendusena toimuvad mõlemal päeval töötoad, kus külastajad saavad oma käega proovida erinevaid elukutseid,“ lisas ta. Tema sõnul on väga oluline osa kutseharidusmessil, kus huvilised saavad
tutvuda ametikoolide õppimisvõimalustega.

Õmbleja2

Noor Meister 2013 toimuvatele kutsevõistlustele on kaasatud 21 võistlusala – müüjad, majutusteenindajad, mehhatroonikud, floristid, juuksurid, pagarid, kondiitrid, ehituspuusepad, tislerid, ehitusviimistlejad, plaatijad, maastikuehitajad, infotehnoloogid, veebidisainerid, graafilised disainerid, müürsepad, logistikud, puhastusteenindajad, elektrikud, elektroonikud ja rätsepad.

„Kutsehariduse suursündmusele ootame eelkõige põhi- ja keskkooli lõpuklasside õpilasi, kuid oodatud on ka nooremad ja vanemad huvilised. Kindlasti on sündmus oluliseks infoallikaks õpetajatele ja karjääri valdkonna töötajatele,“ rääkis Arvisto, lisades, et ürituse sissepääs on kõigile tasuta. „Noorel Meistril on lisaks haridusinfole ka sisukas meelelahutusprogramm, näiteks astuvad ülesse meie selleaastased superstaarid Rasmus Rändvee ja Elina Born,“ lisas Arvisto.

Rohkem infot
Noor Meister 2013 kohta: www.noormeister.ee

Suurüritust korraldab SA Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Võistlusi rahastab Euroopa  Sotsiaalfond ning õla on alla pannud ka paljud sponsorid.

Vaata ka : www.kutseharidus.ee, www.noormeister.ee

DSC03812-1024x685ITveebidisain-1024x682