Nokia N9: unikaalne täisekraaniga nutitelefon

Nokia tõi täna turule Nokia N9 – telefoni, mis on loodud inimestele, kes hindavad rabavat disaini ja värskeimat nutitelefoni tehnoloogiat. Eestisse jõuab Nokia N9 müügile käesoleva aasta teisel poolel.

Üks sõrmeviibe ja oledki kodus

Nokia N9 tutvustab innovatiivset uut disaini, millel koduklahv on asendatud lihtsa liigutusega: sõrmeviipega. Ükskõik, millise rakenduse juures Sa parajasti ka ei viibiks, ekraaniserva sirvimine toob Su avaekraanile tagasi.

Kasutajaliidese kolm avaekraani on disainitud käepäraseks, et anda kiire ligipääs põhilistele asjadele, mida inimesed telefoniga teha tahavad: rakenduste kasutamine, kursisolek teavituste ja suhtlusvõrgustikes toimuvaga ning rakenduste vahel liikumine.

Nokia N9 industriaalne disain on näide meisterlikust tootearendusest ja –tehnoloogiast.

Korpuse materjal on täppistoodetud polükarbonaadist ja läheb sujuvalt üle kaunilt kumeraks klaasiks. Lamineeritud sügavmust ekraan loob tunde justkui kasutajaliides hõljuks toote esiküljele. Nokia N9 sisaldab endas ka värskeimaid kaamera-, navigatsiooni- ja audiotehnoloogiaid, mis teevad telefoni kasutamise veelgi suurepärasemaks ja mitmekülgsemaks.

“Nokia N9 telefoniga soovisime luua paremate kasutusomadustega telefoni. Selleks uuendasime ühiselt nii tarkvara kui ka riistvara disaini. Koduklahvi asendasime lihtsa liigutusega: sõrmeviipega ekraaniservast. Kogu kasutuskogemus on viidud uuele tasemele, et näidata kui lihtne ja loomulik võib tehnoloogia olla,” ütles Marko Ahtisaari, Nokia asepresident disaini alal.

“Ning see on kõigest algus. Detailid, mis teevad Nokia N9 unikaalseks – industriaalne disain, täisekraaniga kasutajakogemus ja võimalusterohke Qt raamistik arendajatele – kanduvad edasi ka teistele Nokia toodetele tulevikus.”

Innovatiivne täisekraani disain

Nüüd, kui vajadus koduklahvi järele puudub, tulevad täisekraaniga Nokia N9 telefonis rakendused veelgi säravamalt esile. 3.9-tolline AMOLED ekraan on tehtud kumerast kriimustustekindlast klaasist. Polükarbonaadist korpus võimendab antennitööd. See tähendab veelgi paremat kõnede vastuvõttu, paremat helikvaliteeti ja vähem katkenud kõnesid.

Kaamera, kaardid ja multimeediumid

8megapiksline Carl Zeissi autofookusega sensor, lainurkobjektiiv, HD-kvaliteediga videojäädvustus ja suur objektiiviava annavad kaamerale suurepärased kasutusvõimalused ka vähevalgustatud tingimustes. See teeb Nokia N9 üheks parimaks kaameratelefoniks, mis on eales toodetud.

Nokia N9 sisaldab tasuta pööre-pöördelt auto- ja jalakäijate navigatsioonirakendust ja hääljuhistega kaarte. Koos uue sisseehitatud autojuhirakendusega, saad navigeerimist oma sihtmärgi suunas alustada koheselt pärast autosse istumist.

Videoid saad vaadata 16:9 laiekraani formaadis. Tänu sellele, et Nokia N9 on ühtlasi ka maailma esimene Dolby Digital Plus dekodeeringu ja Dolby Headphone järelprotsessi tehnoloogiaga nutitelefon, saad ruumilist heli nautida ükskõik milliste kõrvaklappidega.

Parem puutetundlikkus

Tänu sobivusele juhtmevaba tehnoloogia värskeima esindajaga Near Field Communication (NFC), saad Nokia N9 abil jagada kergelt pilte ja videoid teiste seadmetega läbi ühise puutepinna. Ühendades lisaks Bluetooth tarvikud, saad NFC-võimendusega Nokia Play 360° juhtmevabast kõlarist nautida suurepärast ruumilist heli kõigest ühe puutega.

Värvid ja mälu

Nokia N9 on saadaval kolmes värvitoonis – must, fuksiapunane ja sinakasroheline koos mäluvõimalustega, mis mahutavad rohkelt sisu: 16GB ja 64GB. Nokia N9 peaks müügile jõudma käesoleva aasta teisel poolel. Toote saadavalolekust ja hindadest teavitatakse enne müügiperiooodi algust.

Disaini lugu

httpv://www.youtube.com/watch?v=LxUymqLGG-M

Telefoni demo

httpv://www.youtube.com/watch?v=gfE3B6L-Otw&NR=1

Rohkem infot Nokia N9 kohta leiad: http://swipe.nokia.com.

6 thoughts on “Nokia N9: unikaalne täisekraaniga nutitelefon”

 1. “Nokia tõi täna turule Nokia N9”

  Turule ei tulnud veel miskit, lihtsalt öeldi et säärane aparaat on tulekul.

  “Detailid, mis teevad Nokia N9 unikaalseks – industriaalne disain, täisekraaniga kasutajakogemus ja võimalusterohke Qt raamistik arendajatele – kanduvad edasi ka teistele Nokia toodetele tulevikus.”

  QT’d siis saab ka mujal näha? Huvitav.

   1. Ei jõudnud esimese hooga väga sellega tutvuda kuid kas nad mitte ei pordi ainult üsnagi piiratud kujul seda? Miski jutt oli “qt webappidest”, mida iganes nood peaks endast ette kujutama.

 2. Ega Nokia N8-00 kaamera palju võimsam polegi, 16:9 formaadis teeb 9mpx pilte. Üldiselt tänapäeval enam inimesed 4:3 pilte väga tee, või mis :).

Kommenteerimine on suletud.