Nikon esitles D4 peegelkaamerat


Nikon D4 on uuendus 2007 aastast pärit Nikon D3’le. Uus Nikon D4 pakub veidi kiiremat kaadrisagedust, veidi paremat resolutsiooni, uuendatud AF süsteemi, mis töötab paremini telekonverteritega, Kelvin white balance’i seadistust 10K sammudega, virtuaalset horisonti, mis lõpuks ometi toetab korralikult palju kõrgemat ISO’t kui D3 ja D3s ning ka videot.

Nikon D4 on suunatud elukutselistele fotograafidele kes katavad uudiseid ja sporti, või videofanaatikutele, kes praegu filmivad Canoni peegelkaameratega. Maastiku-, loodus-, portree- ja pulmapildistamiseks on Nikon D3x parema resolutsiooniga. Kaasaskandmiseks on aga Nikon D7000 sama resolutsiooniga palju kergem kui D4.

Paljude jaoks on ilmselt Nikon D4 väikene uuendus, kui filmimine või pimedas nägemine kuuekohalise ISO’ga pole sulle olulised. D4 kaalub ka veidi (85 grammi) vähem kui D3, mis on hea uudis.

D4 omab ainult ühe CF mälupesa ja asendab teise mälupesa uue XQD kaadipesaga. Ja nupud, nendel on nüüd taustvalgustus täpselt nagu 20 aastat vanal telefonil. Kui sa pole just elukutseline fotograaf või sa ei harrasta kuuvalguses pildistamist siis tea, et sinujaoks teeb D7000 samasuguseid pilte.

Kuid kere on siiski veidi mugavam. Näiteks on päästiku nupp nüüd 35 kraadise nurga all mis tundub olevat Canonilt laenatud, Nikon ise ütleb sellekohta küll, et tegemist on fotograafidelt saadud tagasiside põhjal tehtud muudatusega. Lisaks on lisatud kaks joysticki fookuse sättimiseks ja külili pildistades on nüüd miljon korda mugavam fookust paika ajada.

Ennustatav jaehind on 5400€ ja osta saab seda vaid valitud poodidest. Müüki peaks toode saabuma Eestisse 16. veebruaril.

Kaamera fotod
Näidispildid

Autor: Joe McNally


Autor: Corey Rich


Autor: Matthias Hangst


Autor: Joe McNally

Kaamera tutvustus
httpv://www.youtube.com/watch?v=vP1x2DbS55E

Istanbul ja istanbuli mitu nägu
httpv://www.youtube.com/watch?v=OQIDXnCSWqE

Intevju atleetidega
httpv://www.youtube.com/watch?v=dCQ9ME2OLw8

[spoiler title=”Nikon D4 – piiride avardamiseks loodud”]Nikon teatas täna, et toob turule D4, firma uue D-SLR tootevaliku lipulaeva, mis on mõeldud fotograafidele, kes vajavad parimat pildistamisvarustust.

See piirangute murdmiseks ja kõikide pildistamisvõimaluste kasutamiseks loodud professionaalne FX-formaadis kaamera tagab nii pildistamise kui videote salvestamise puhul enneolematu pildikvaliteedi, kiiruse ja täpsuse.

16,2-megapikslise FX-formaadis anduri, fenomenaalselt kõrge ISO näitaja ja Nikoni võimsa EXPEED 3 pilditöötlusmootoriga kaamera pakub kompromissitut jõudlust ja konkurentsitut paindlikkust äärmuslikes valgustus- ja keskkonnatingimustes.

„Nikon D4 on suursaavutus fotograafia valdkonnas,“ ütles Nikon Europe’i professionaalsete toodete tootejuht Dirk Jasper. „Iga tipptasemel fotograaf vajab kaamerat, mis ei vea teda kunagi alt ja Nikon D4 on just selline kaamera. Nikoni uue toote eesmärgiks on avardada piire, just nagu fotograafid, kes seda kasutama hakkavad, avardavad võimalikkuse piire oma igapäevatöös.”

Kompromissideta pildikvaliteet – haruldane kiirus

D4 teeb märkimisväärselt kvaliteetseid pilte kõige erinevamates valgustustingimustes, pakub kiire pildistamise võimalust ja seab uue standardi madala müratasemega pildistamise jaoks. Kiirelt kanali väljundandmeid esitav 16,2-megapiksline FX-formaadis (täiskaaderkaamera) CMOS-andur pakub pildistamiskiirust kuni 11 kaadrit sekundis, edestades kiiruse poolest kõiki teisi Nikoni kaameraid.

Tänu optimeeritud müravähenduse tehnoloogiale ja anduri sisseehitatud 14-bitisele A/D signaalitöötlusele saab ka kõrge ISO-tundlikkuse puhul teha madala mürataseme ja suure dünaamilise ulatusega erakordselt kvaliteetseid pilte. Fenomenaalse ISO ulatusega kaamera kehtestab uue ISO 12 800 võrdlusaluse ja suurendab ulatust ühe säriarvu võrra, muutes standardiks ISO 100. Tänu keerulisemates tingimustes töötamiseks sobivatele ekvivalentsetele ISO 50 ja ISO 204 800 tundlikkusastmetele on D4 parim kaamera fotograafidele, kes peavad reeglina töötama äärmuslikes valgustustingimustes.

Ülivõimas EXPEED 3 pilditöötlusmootor

Nikoni uue põlvkonna EXPEED 3 pilditöötlusmootoriga varustatud D4 haldab vaevata mitmeid andmemahukaid ülesandeid, toomata samas ohvriks kiirust või kvaliteeti, millega profid on harjunud. Kiire 16-bitine pilditöötlus järgneb 14-bitisele A/D teisendamisele, pakkudes kasutajale otse kaamerast esitamiskõlbulikke JPEG-faile. Jõudluse osas ei tee kaamera isegi kõige andmemahukamaid ülesandeid täites kunagi kompromisse. Jäädvustatud pilte iseloomustavad tõetruud ja hästi küllastatud värvid ning loomulik sügavus. Isegi hämaras kõrge ISO tundlikkusega pildistades vähendab kaamera tõestatult töökindel müravähendustehnoloogia pildimüra, kahandamata samas pildi teravust.

Esitiskvaliteediga video

Professionaalidele, kelle töö nõuab videot, pakub D4 kogu paindlikkust, mis on vajalik erinevates filmirakendustes. See on suureformaadiline videovõte oma parimal kujul ja kaadrikiiruste valik on lai.

Kaadrikiirused: Full HD (1080p) videoid saab salvestada kiirustega 30p, 25p ja 24p ning 720p suvanditega 60p, 50p, 30p ja 25p. Videoklipid võivad olla peaaegu 30 minuti pikkused (ligikaudu 29,59 minutit).

Mitme ala režiim: Full HD (1080p) salvestamine on võimalik nii FX- kui DX-põhistes formaatides ja samuti loomuliku Full HD (1920×1080) kärpe kujul.

HiFi heli: erialaga seotud inimeste tagasisidest lähtudes pakub D4 uusi võimalusi digipeegelkaamerate helisalvestuse valdkonnas, mistõttu kaameraga jäädvustatud videotel on nüüd pildikvaliteediga samaväärne helikvaliteet. Lisaks välise stereomikrofoni sisendile laseb väliskõrvaklappide heliväljund teil heli video salvestamise ajal isoleeritult peenhäälestada.

Tihendamata HDMI-väljund: kasutajatele, kes vajavad profikvaliteediga töötluseks puhtaimat videoväljundit, pakub D4 võimalust väljastada reaalaja vaate tihendamata materjali jooksvalt välisele salvestile või ekraanile. Peegelkaamerate puhul on selline võimalus esmakordne. Andmed väljastatakse 1080i (Full HD) kvaliteediga vastavalt pildi määratud suurusele ja kaadrikiirusele. Andmeväljastuse ulatust saab vastavalt vajadusele vähendada ja puudub info ülekate, mida saab samaaegselt kuvada kaamera TFT-ekraanile.

Mugavad kohandatavad juhikud: reaalaja vaate juhtimine on tänu mugavatele kohandatatavatele juhikutele tõhusam. Käsuvaliku nupu keeramise asemel võimaldab elektriliselt juhitav ava sujuvamat ava muutmist kaamera esiosas olevate nuppude abil. Tähistusviide võimaldab tähistada ajajoonel olulised kaadrid, lisades neile videosalvestuse käigus märgise. See teeb lihtsamaks nende leidmise töötlemise käigus.

Enneolematu kiiruse ja täpsuse tase

Oluliste hetkede jäädvustamisel annavad D4 automaatsed funktsioonid fotograafile selge eelise.

Parem stseenituvastus 91 000-pikslise RGB-anduriga: Nikoni revolutsiooniline Täiustatud stseenituvastussüsteem kasutab nüüd uusima konstruktsiooniga 91 000-pikslist RGB-andurit, mis analüüsib iga stseeni põhjalikult ja tagab silmapaistva täpsuse.

Eriti on paranenud objekti 3D-jälgimine väikeste objektide pildistamisel ja jälgimisel. Kaamera suudab üllatava täpsusega tuvastada inimnäo ning seda isegi ainult optilise pildiotsija vahendusel. Sellise tasemega detailset stseenianalüüsi kasutatakse ka automaatse teravustamise ja automaatse särituse toetamiseks isegi kõige keerulisemate valgustustingimuste puhul.

Täiustatud Multi-CAM3500FX automaatse teravustamise andurimoodul: Nikoni tunnustatud Multi-CAM 3500FX automaatse teravustamise süsteem, mis hõlmab ükshaaval valitavaid või konfigureeritavaid 9-, 21- ja 51-punkti katte sätteid, on ümber kujundatud, et tagada objekti kiirem tuvastamine.

Autofookuse andurimoodul ja algoritmid parandavad märgatavalt nõrgas valguses teravustamise tundlikkust kuni -2 EV-ni (ISO 100, 20°C/68°F). Kõik 51 automaatse teravustamise andurit, millest 15 on risttüüpi andurid, vastavad täielikult mis tahes automaatse teravustamise funktsiooniga f/5,6 NIKKORi objektiivile ja esmakordselt ei ole suurepärase jõudluse piiriks f/5,6 avad.

Võimsad automaatse teravustamise andurid ühilduvad kuni f/8 avadega: D4 hoiab 11 keskmist automaatse teravustamise andurit töös isegi kui kombineeritud avaarv on f/8. Näiteks kombineerituna 600 mm f/4 automaatse teravustamise funktsiooniga NIKKORi objektiiviga ja NIKKORi 2,0x telekonverteriga pakuvad andurid uuel tasemel tuvastamispotentsiaali spordi- ja loodusfotode pildistamisel. Kui ava kombineeritud väärtus jääb f/5,6 ja f/8 vahele, siis on võimalik rakendada lausa viitteist keskset automaatse teravustamise andurit, millest üheksa on risttüüpi andurid.

Kiirem töövoogude haldamine

D4 kiirus mõjutab seadme kogu töövoogu.

Uus Kevlari ja süsinikkiu komposiitmaterjalist katik: uue väga vastupidava katiku standardne tööiga on 400 000 vabastust ning maksimaalne säriaja ulatus on 1/8000 s kuni 30 s ja välklambi sünkroonimiskiirus kuni 1/250 s. Katikul on nutikas enesediagnostikaga katikumonitor ja ajur, mis vähendab voolutarvet, kui katik on videosalvestuse ajal pikka aega avatud.

Kiire reageerimisvõime: käivitumisele kulub umbes 0,12 sekundit, vabastusaja viivitus on vähendatud umbes 0,042 sekundile (võrdväärne mudeliga D3S), kusjuures FX-formaadis ja kõikides kärperežiimides pakub kaamera kiirust kuni 11 kaadrit sekundis.

Salvestusmeedium: D4 on varustatud kahe kaardipesaga. Üks on mõeldud kiirete CF (UDMA 7) kaartide jaoks ja teine kiirete ja suure mahutavusega XQD kaartide jaoks.

Ühenduvus: võimsa andmeside- ja juhtimissüsteemi abil on failide edastamine nii juhtmega kui juhtmevaba LANi vahendusel kiirem ja lihtsam kui kunagi varem. Uue kompaktse WT-5 juhtmevaba saatja kaudu on saadaval juhtmeta LANi tugi, saatjal on HTTP ja FTP ühenduse režiimid ja see võimaldab mitme WT-5 seadmega varustatud kaamera üheaegset vabastust. Esmakordselt on kaamera korpuses sisseehitatud juhtmega LAN-ühendus.

Alati ülesannete kõrgusel

Lugeda võib iga millisekund ja D4 täiustatud kasutusmugavus aitab fotograafidel muutuvatele tingimustele kiirelt reageerida.

Vaistlik horisontaalne ja vertikaalne juhtimine: juhikute paigutus on mõlemal suunal sama ning need asetsevad mugavalt ja võimaldavad teha kaamerast kiiresti käepikenduse nii maastiku- kui portreevõtteid tehes.

Lihtsustatud automaatse teravustamise ja automaatse teravustamise ala režiimide valik: nüüd võimalik ka ilma silma pildiotsijalt eemaldamata.

Täpne 8 cm (3,2-tolline), ligikaudu 921 000 punktiga, laia vaatenurgaga LCD-ekraan automaatse ekraani ereduse juhtimise funktsiooniga. Ekraan esitab pilte eredalt ja teravalt, märksa laiema värvide reproduktsiooni mahuga. LCD eredust reguleeritakse automaatselt, lähtudes kasutuskeskkonnast ja pilte saab suurendada taasesitusel kuni 46x, mis võib punktfookuse kinnitamisel olla suureks abiks.

Klaasprismaga optiline pildiotsija: pakub ligikaudu 100% kaadri teravussügavust ja 0,7x suurendust (50 mm f/1,4 objektiiv lõpmatusel, -1,0 m-1). Nikoni kõrge keskpunktiga pildiotsijad kaitsevad silmi kaamera pikaajalisel kasutamisel tekkiva väsimuse eest.

Kaheteljeline elektrooniline virtuaalne horisont: annab loodis pildistamiseks täpse kinnituse ning võimaldab teil nii LCD-ekraanilt kui pildiotsijast kontrollida kaamera asendit horisontaaltasapinna ja ette-taha kalde suhtes.

Otsejuurdepääs Picture Control funktsioonidele: menüü asemel juurdepääs eraldi nupu abil. Picture Control funktsioonid lasevad teil kohandada oma fotode ja videote välimust, peenhäälestades selliseid parameetreid, nagu teravus, küllastumine ja värvitoon.
1 Põhineb CIPA standarditel
2 Kasutamisel muude akumudelitega kui EN-EL15

Täielik kontroll töövoogude üle

D4 loomisel on arvestatud töökiirusega, kuid ka muude omadustega. Valmisolek ja mitmekülgsus käivad käsikäes juhtimisvalikutega, mis võivad pakkuda tõelist eelist olukorras, kus on oluline kiire tegutsemine.

Stoppkaadervideod: D4 laiendab populaarset stoppkaader-fotograafia funktsiooni, salvestades pildid kaamerasse videofailina. Taasesituskiirused 24 kuni 36 000 korda tavalisest suuremad.

HDR (suur dünaamiline ulatus): jäädvustab ühe ülesäritatud ja ühe alasäritatud kaadri ühe võttega. Vahemikku saab laiendada kuni 3 säriarvu võrra, et teha erinevaid võtteid, mida iseloomustavad küllastumine ja toonisujuvus. Kahe säritusviisi kohtumisalade piiri saab loomulikuma välimuse saavutamiseks reguleerida.

Täiustatud värvitemperatuuri juhtimine: võimaldab imetäpset kontrolli valge tasakaalu üle. Pidevvaate ekraanitooni ja selle tulemusena saadud pildi valge tasakaalu saab reguleerida, et need oleksid vastavuses. Värvitemperatuuri saab muuta ka käsitsi, 10 kelvini sammudega või miredi kaupa.

Neli pildi ala suvandit: kasutaja saab valida erinevate pildikärperežiimide vahel, mis on pildiotsijas visuaalselt tähistatud. 5:4 (30,0 x 24,0 mm), 1,2x (30,0 x 19,9 mm) ja DX-formaadis (23,4 x 15,6 mm).

Töötlus kaameras: tehtud pilte ja videoid saab vajadusel muuta ja töödelda otse kaameras, käigu pealt. Retušeerimismenüüd hõlmavad mitmesuguseid kasulikke funktsioone, mille hulka kuuluvad muuhulgas NEF (RAW) töötluse, suuruse muutmise, moonutuse ja perspektiivikontrolli funktsioonid. Lisaks saab menüü kaudu määrata tõhusamaks salvestamiseks korraga videoklippide algus- ja lõpuaega.

Tarvikud

Kompaktne WT-5 juhtmevaba saatja (lisavarustus): kinnitub kaamera spetsiaalse liidespesa külge ja saab toidet kaamera korpusest. Saatjal on HTTP ja FTP ühenduse režiimid ja see võimaldab mitme WT-5 seadmega varustatud kaamera üheaegset vabastust.

GP-1 GPS-seade (lisavarustus): salvestab pildiandmetes (EXIF) geosiltidena asukoha teabe, nagu laius- ja pikkuskraadid, kõrgus ning aeg (UTC). Seadet saab kasutada koos WT-5 seadmega.

Kompaktne stereomikrofon ME-1 (lisavarustus): jäädvustab selge heli, vähendades samas märkimisväärselt mehhaanilist müra.

Nikon SB-910 (lisavarustus) – enneolematu valgustusvõimsus: pakub nii kaameras kui ka juhtmevabalt välgu juhtimiseks mitmekülgset i-TTL-süsteemi, rafineeritud kasutusmugavust ja võimsat juhtnumbrit 34/112 (ISO 100, m/ft, STD, FX-formaat, 35 mm suum). Menüüsid ja juhikuid on kasutuslihtsuse tõstmiseks parandatud. Komplekti kuuluvad jäigad hõõglambi- ja luminofoorvalguse värvifiltrid, mille abil saab hetkega reguleerida D4 valge tasakaalu.

Capture NX 2 (lisavarustus) – kiire, võimas ja loominguline pilditöötlus: D4 pildingusvõimsuse rahuldamiseks on Capture NX 2 varasemast veelgi kiirem ning pakub täielikku 64-bitist ühilduvust.

Camera Control Pro 2 tarkvara (lisavarustus) — mitmekülgsed kaamera kaugjuhtimisfunktsioonid: lisaks särirežiimi, säriaja ning ava juhtimisele pakub tarkvara nüüd mitmeid täiustusi, mis teevad D4 reaalaja vaate kasutamise eriti sujuvaks. Uued loomingulised juhtimisvõimalused hõlmavad videovõtte käivitamist ja seiskamist ning võimalust reaalaja vaates fotode ja videote vahel ümber lülituda.

ViewNX 2 (komplektis) – sirvi, töötle, jaga ja kasuta muid võimalusi: see komplekti kuuluv kõik-ühes tarkvara kasutab lihtsat kasutajaliidest ning on varustatud rea töötlusfunktsioonidega, sh RAW-failide ja D-videote baastöötluse funktsioonidega. Tarkvara ühildub täielikult Nikoni fotojagamis- ja hoiuteenusega my Picturetown[/spoiler]