Nikon 1 – kaamerad, mis on teistest sammu võrra ees

Fotograafia ei ole kunagi enam selline nagu varem. Nikon tutvustab täna uut revolutsioonilist digitaalkaamera süsteemi Nikon 1. Saadavale tuleb kaks uut kaamerat – Nikon 1 J1 ja Nikon 1 V1. See järgmise põlvkonna kaamera rajab teed uutele hämmastavatele võimalustele nagu enne ja pärast salvestustehnoloogia, mis alustab pildistamist juba enne kui teie seda teete. See võimaldab kasutada murrangulisi pildistamisrežiime, mis tähendab, et te ei kaota enam ühtegi, ka kõige põgusamat hetke. Liikuvaid sihtmärke, nagu näiteks lapsed, on lihtne jäädvustada, fotod muutuvad elavateks.

„See on tähtsaim teadaanne alates sellest, kui me 14 aastat tagasi tutvustasime esimesi digitaalkaameraid,“ ütles Takami Tsuchida, Nikon Europe’i president, „Nikon 1 turuletoomisega tutvustame kahte uut vahetatava objektiiviga kaamerat, mis on täis revolutsioonilist tehnoloogiat.“

Jordi Brinkman, Nikon Europe’i tootejuht ütles: „Meie insenerid suutsid Nikon 1 stiilsesse minimalistlikku korpusesse mahutada uskumatult võimsa protsessori ja anduri: inimesed saavad teha pilte, mis tundusid varem võimatud. Need ei ole mitte ainult maailma kiireimad kaamerad, vaid neil on ka funktsioone, mida pole varem nähtud: pildistamisrežiimid nagu Motion Snapshot ja Smart Photo Selector võimaldavad inimestel jäädvustada pilte, mida nad varem ettegi ei kujutanud. Lisaks on 1 NIKKOR objektiivid unikaalsed, need on disainitud spetsiaalselt kaasaskantavateks ja videote salvestamiseks.“

Nikoni turgu muutev vahetatava objektiiviga täiustatud kaamera (A-CIL) on spetsiaalselt disainitud aitamaks fotograafidel pilte ja videosid kombineerides jäädvustada iga hetk ideaalselt. Tänu Nikoni uue tipptehnoloogia väljatöötamisele ei kaota te enam ühtegi hetke.

* Nikon 1 J1 on maailma väikseim vahetatava objektiiviga digitaalkaamera, millel on suurem kui ühetolline pildiandur. Nikon 1 V1 on maailma väikseim ja kergeim vahetatava objektiiviga digitaalkaamera, millel on sisseehitatud pildiotsja (EVF). Maailma lühim päästikuviivitus (vastvalt Nikoni jõudlustestidele). Mõõdetud kasutades ühe punktiga automaatset teravustamist ja standard-objektiivi lühimat fookuskaugust (1 NIKKOR 10-30mm). Kõik andmed seisusuga 5. august 2011.

Põnevad uued funktsioonid.

Nikon 1 mudeliseerial on enamikest professionaalsetest kaameratest mitmeid kordi kiirem protsessor ja just see võrreldamatu kiirus võimaldab kasutada ennenägematuid funktsioone. Motion Snapshot on pildistamise uus kontseptsioon. See jäädvustab põgusad hetked ja taasesitab need nii, nagu oleks pilt elus. See salvestab üheaegselt aegluubis video ja üksikpildi, kombineerides need seejärel hetkega fotoks, mis liigub. Nii jäädvustate hetke nagu ei kunagi varem. Esimest korda on võimalik jäädvustada hetk ajas. Olgu see siis lainete liikumine rannal, parima sõbra naeratus või sünnipäevatordilt küünlaid puhuv laps.

Veel üks innovatiivne funktsioon on Smart Photo Selector, mida veab kaamera muljetavaldav kiirus. See funktsioon aitab teil pildistada täislahutusega parima võimaliku pildi. Kui mitu korda olete üritanud pildistada mõnda muutuvat situatsiooni, nagu palli püüdev koer või kiigel mängiv laps, aga siiski ei ole saanud soovitut kaadrisse. Alati jäädvustati pilt murdosa võrra liiga vara või liiga hilja. See intuitiivne kaamera mõtleb sinu eest. Vajutage ühe korra päästikule ja kaamera salvestab suurel kiirusel 20 kõrglahutusega pilti ning valib seejärel automaatselt näoilme, kompositsiooni ja teravustamise põhjal välja viis parimat. Lõpuks kuvatakse parim pilt kõrglahutusega LCD-ekraanil. Kui te ei ole pildiga rahul, pakub kaamera välja teisi pilte, mille hulgast saate ise parima valida. See tähendab, et te ei pildista kunagi enam ühtegi halba pilti.

 

Kaks uut põnevat kaamerat.

Nikon 1 J1 on ideaalne neile, kes soovivad, et kaamera pildistaks suurema vaevata suurepäraseid isiklikke ja perefotosid. Seda on lihtne kasutada, sel on sisseehitatud välk ning see on piisavalt väike ja kerge, et kõikjal kaasas kanda. Nikon 1 J1 on saadaval viies põnevas värvitoonis: must matt, läikiv valge, hõbedane, läikiv punane ja kuum roosa, samuti on saadaval sama värvi tarvikud.

Nikon 1 V1 on oma tugeva korpusega ideaalne kaamera tehnikat armastavatele ja trende seadvatele inimesele, kes soovivad oma pildistamisoskused viia järgmisele tasemele. Selle kõrglahutusega pildiotsja aitab leida sobivaid pilte ka eredas valguses. Kaamera lisatarvikute pesa võimaldab lisada välise välgu või muid tarvikuid. Nikon 1 V1 on saadaval musta mati või läikiva valgena.

 

Uued vahetatavad objektiivid

Nikon 1-te luues ei keskendunud Nikoni insenerid ainult uuele. Vastupidi, kui võtta näiteks uus 1-paigaldussüsteem, siis tuginesid nad rohkem kui 50 aastasele kogemusele: viimati lõi Nikon täiesti uue objektiivide paigaldussüsteemi aastal 1959, milleks oli F-mount. Just 1-paigaldusüsteem on see, mis võimaldab teil kasutada Nikon 1 seeria vahetatavaid 1 NIKKOR objektiive. Loodud selleks, et iga objektiiv suhtleks kaameraga ideaalselt. See on üks võtmefaktoritest Nikon 1 kaamerate võimes salvestada kompromissituid pilte ja videoid.

Uus vahetatavate 1 NIKKOR objektiivide seeria pakub suurepärast täpsust, lahutusvõimet ja kontrasti. Need on kaamera korpuse suhtes ideaalsete proportsioonidega. Neil on kõigil õhuke ja kerge disain, mis suurendab kaasaskantavust ning tasakaalu. Neid on rabavate fotode ja videode jäädvustamiseks igas situatsioonis ülilihtne kasutada.

Lai valik objektiive on loodud just 1-paigaldussüsteemile. Esimese põlvkonna tootesari katab laia valiku fookuskauguseid, sh 1 NIKKOR VR 10–30 mm (standard 3x suumobjektiiv), mis pakub pildistamisrõõmu kõikjal, sissetõmmatav 1 NIKKOR VR 30–110 mm (telefoto suumobjektiiv), mis sobib väga erinevate situatsioonide jäädvustamiseks, üliõhuke 1 NIKKOR 10 mm (fikseeritud fookuskaugusega objektiiv) lainurkvõtete tegemiseks, kuhu mahutate kõik, mis vaja ning muidugi ka 1 NIKKOR 10–100 mm PD-ZOOM (muudetava kiirusega suum), mis on ideaalne videote salvestamiseks. Ja kõik see on alles algus. Nikon teab, et parimad objektiivid tagavad parimad pildid ja tuleviku 1 NIKKOR objektiivid on juba väljatöötamisel.

 

Hind ja kättesaadavus

Toode saabub müügile oktoobris 2011
Nikon 1 V1 KIT + 1 NIKKOR VR 10-30 mm, hind 909 Eur
Nikon 1 V1 KIT + 1 NIKKOR 10 mm Pancake, hind 969 Eur
Nikon 1 V1 KIT + 1 NIKKOR VR 10-30 mm + VR 30-110 mm, hind 1079 Eur
Nikon 1 J1 KIT + 1 NIKKOR VR 10-30 mm, hind 629 Eur
Nikon 1 J1 KIT + 1 NIKKOR 10 mm Pancake, hind 679 Eur
Nikon 1 J1 KIT + 1 NIKKOR VR 10-30 mm + VR 30-110 mm, hind 799 Eur
Nikon 1 J1 KIT + 1 NIKKOR VR 10-30 mm + 10 mm Pancake, hind 799 Eur