Mõned TechEd 2010 Euroopa nipid ja trikid

On suur tõenäosus, et olles tehnika valdkonnaga seotud osaled sa paaril konverentsil. Juhul kui su peamiseks platvormiks on Microsoft siis ilmselt osaled sa kas TechEd’il või PDC’l. Kuna TechEd Euroopa, mis toimub Berliinis (8. november – 12. november), on lähenemas paari kuu pärast. Tegelikult tuleks piletid juba praegu ära osta, kui sa seda veel teinud ei ole, sest neid pole enam palju järel. Alustasin algselt punktide kirja panemist eelkõige enda pea mõtetest puhastamiseks kuid peale väikest korrigeerimist leian, et sellest võiks olla kasu ka teistele.

Enne konverentsi

 • Tee endale kindel plaan. Pane paika Schedle Builderi abiga oma päevakavad. On hea idee panna endale ühte slotti 2 sessiooni kirja (nii saad ühest sessioonist teise minna kui esimene mingil põhjusel huvi ei paku). Võimalusel soovitan kindlasti kuulata (olenematta millest nad räägivad) järgmisi säravaid tähti nagu: Andy Malone, Mark Minasi, Mark Russinovich, Rafal Lukawiecki, David Chapell, Shawn Wildermuth, Steven Rowns ja Lenardo Esposito. Tark tegu oleks oma mentori/ülemusega paika panna üritusel osalemise täpne eesmärk.
 • Võta kaasa riided vastavalt ilmale ning vali kaasa mugavad jalanõud kuna ilmselt tuleb sul (väga)palju kõndimist. Üldiselt on hea mõte pakkida nagu alati minimaalne kogus asju millega sa toime tuled. On suhteliselt kindel, et tagasi tuled sa oluliselt suurema hulga nodiga.
 • Pole üldse halb mõte tulla tavalise rüperaali koti asemel seljakotiga. Seljakott peaks olema selga toetav ja tugev ning välja kannatama nädala jagu pakkimist ja lahti pakkimist. Kohapeal topi kotti minimaalne kogus asju millega päev läbi ajada kuna tuleb palju ringi liikumist ning kohapealt saab palju nänni.
 • On hea idee lükata sülearvutile külge lisaaku (eriti neil kellel sülearvuti lisaakuga pea 24h vastu peab). Mida vähem laadimisega jamama pead seda parem. Võib-olla oleks aga hoopis mõttekam kaasa tirida netbook või tahvel (ja vajadusel RDC oma peamisesse arvutisse).
 • Tark tegu oleks ilmselt ka hunnikus visiitkaarte kaasa võtta ja panna need kuhugi kergesti kättesaadavasse kohta.
 • On tark seadistada kontorist väljas teade, kuna suure tõenäosusega ei jää sul aega oma kirjadele vastata. Ning planeeri endale üks päevake peale konverentsi enda elu taas paika sättimiseks (kirjadele vastamiseks, kõnepostkasti kuulamiseks jne).

Reaalselt kohapeal olles

 • Breakout sessioonid on enamjaolt loengud. Neile tasuks tulla 15 minutit varem kohale kuna 2-3 minutit enne algust on võimatu head istumiskohta leida. Kui sul on mingil põhjusel plaanis poole sessiooni pealt ära minna siis on ehk targem istuda liikumispääsu pool, et mitte väga inimesi torkida väljumisega.
 • Kindlasti ole kohal TLC üritusel. Parim koht saada infot Microsofti toodete ja nende taga olevate inimeste kohta.
 • Hoia peal silma #TEE10 sildil Twitteris. Hea viis networkinguks.
 • Küsi küsimusi kui miskit jäi arusaamatuks (noh muidugi kui sa satud 400 seminarile ja sa ei tea asjast mitte midagi siis vast ei tasu väga palju kisada, aga see selleks). Konspekteerimine pole ka vajalik kuna kõik sessioonid võetakse linti. Tee pigem märkmeid nendest “vau!” momentidest.
 • Täida tagasiside lehti hoolikalt ja ausalt. Endiselt loeb Microsoft iga viimse kui ühe tagasiside lehe läbi seega on see parim viis tagasiside andmiseks.

Üldised nõuanded konverentsidel osalemisel

 • Valmista ette oma liftikõne. Ehk võimalikult kiirelt ja lihtsalt ülevaate andmine sellest millega sa tegeled. Ühtlasi on tark lasta teistel võimalikult palju rääkida. Samuti ära unusta küsida visiitkaarte ja lisada nad hiljem LinkedIN lehele. Ehk hoia kindlasti kontakti ka edaspidi.
 • Ära istu nendega kellega sa nagunii pidevalt ninapidi koos oled. Mõttekas on istuda inimestega keda sa ei tea. Ning ilmselt tuleb sul endal esimesena kontakti alustada. Kuid usu mind, uued tutvused on seda väärt. Oma sõpradega võid sa alati hiljem koos istuda ja muljeid vahetada.
 • Ära pinguta üle pidudega kuna see võib mõjutada olulisel määral tulevikku. Nimelt on konverentside pidudel suure tõenäosusega palju tööandjaid, sh. ka sinu praegune (kui ka tulevikus potentsiaalne)  tööandja.
 • Ära unusta vett juua. Ilmselt sa sööd konverentsil vähem ja magad ka vähem. Seega see on nagu 5+ retsept veepuuduseks mis omakorda tekitab peavalu. Hea idee on sellegi poolest pakk partasetamooli kuna peavalu võib sellegi poolest tulla, kas või teabe üleküllusest.

Veel üks asi

Mina olen ka TechEd 2010 Euroopa konverentsil ja seda tänu Microsoft’ile (wohooooooo!). Nimelt Microsofti Partnertudengite programmi raames (minu kokkuvõte) ma sinna kohale ka jõuan. Otseloomilikult kavatsen ma teid kõiki hoida kursis TechEd’iga selle ajaveebi abil. Ahjaa – seda kõike ka 5 tärni hotelli majutusega. 😛