Mobotixi turvakaamera analüüsib jäädvustatu

MOBOTIX Q24M-Sec poolkerakujuline kaamera, mis suudab pildistada üles kogu ruumi, on juurde saanud täienduse MxAnalytics videoanalüüsi tööriista näol.

Heat map – jälgi ja hinda liikumist

MxAnalytics suudab anda vastused küsimustele, mis puudutava klientide huvi teatud väljapanekute või toodete vastu. Missugused riiulid pälvivad enim tähelepanu klientidelt? Missugused tooted väljapanekus tõmbavad kõige enam külastaja tähelepanu? Missuguseid ootealasid eelistavad külastajad esmaspäeviti vahemikus 8.00 – 12.00? Need on näited küsimustest, millele tarkvara vastused suudab leida, teatas ettevõte.

Tänu MOBOTXI seadmetele on võimalik salvestada ja hinnata inimeste või objektide liikumist. „Temperatuuri kaardil“ (heat map) tõstetakse eelnevalt määratud alal värviga esile nn kuumad alad ehk piirkonnad, kus esineb kõige enam liikumist ning nn külmad alad, mida külastatakse kõige vähem.

Counting lines: loenda inimesi ja objekte

Counting lines on kasulik tööriist inimeste ja objektide loendamiseks ning vaatlusandmete genereerimiseks. Tööriist aitab näiteks fikseerida, kui palju inimesi kõnnib ühe tunni jooksul päevas kindlast sissepääsust mööda, või missugusest suunast need inimesed tulevad.

Videoanalüüsi tulemusi saab salvestada tabelis igapäevaste, iganädalaste või igakuiste raportitena ja eksportida neid erinevate liideste kaudu (näiteks veebiliidese, e-posti või MxControlCenter programmi kaudu). Raportid kogutakse kaamerasse automaatselt, kust saab neid hõlpsasti edasi saata või neile ligi pääseda. Saata võib automaatselt või eraldi ükskõik kui mitmele adressaadile.

Vähenda kulusid MxAnalyticsi abiga

MOBOTIX kaamerad (näiteks Q24M) erinevad enamikest traditsionaalsetest videosüsteemidest tänu detsentraliseeritud arhitektuurile. Igas kaameras on pikaajalise mäluga kiire arvuti, mis tähendab, et enam ei ole vaja kasutada arvutit või serverit, et salvestada või analüüsida pildimaterjali. Analüüs leiab aset detsentraliseeritult kaameras ilma võrku koormamata – sel viisil on võimalik vähendada kulusid süsteemi kõrget jõudlust ohverdamata. MxAnalytics on saadaval MOBOTIX veebilehel tasuta koos viimaste uuendustega V.4.1.4.11 ja ilma kasutuspiiranguteta. Seda saab lihtsasti integreerida kõikide vanemate Q24M-Sec mudelitega läbi tarkvarauuenduse.

Tasuta videohaldustarkvara MxControlCenter’i uus versioon 2.5.2 toetab samuti MxAnalytics’it. Tänu tarkvarale on võimalik mugavamalt hinnata tulemusi erinevatest kaameratest ja uuendus teeb lisaks võimalikuks MxAnalyticsi konfigureerimise Q24M kaameraga ning loodud ja salvestatud andmestiku analüüsi. MxControlCenter 2.5.2 tarkvara on võimalik tasuta alla laadida MOBOTIX veebilehelt.

MOBOTIX kaamera vajab väga vähe hooldust ja seda on võimalik tähelepandamatult siduda iga keskkonnaga tänu elegantsele disainile ja kompaktsele suurusele. MxAnalytics on tänuväärne tööriist optimeerimiseks või turunduseesmärkide saavutamiseks, seda on võimalik kasutada nii väikestes jaemüügiga tegelevates kauplustes kui ka muuseumites, lennujaamades ja teistes avalikes hoonetes.