Parim IKT-alane õpilasleiutis on koolibusside mobiilirakendus Buster

infoyhiskond_3Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi välja antava parima IKT-alase õpilasleiutise auhinna sai mobiilirakendus Buster, mille abil saavad õpilased end koolibussile registreerida ning näha, millal buss nende peatusesse jõuab. Sellega väheneb oht, et buss sõidab pimedal ajal peatuses ootavast lapsest kogemata mööda.

Leiutise autorid on Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi 7. klassi õpilased Maria Solei Järvet ja Mireena Mandel. Buster tõusis teiste leiutiste seast esile sellega, et lahendas konkreetset probleemi lihtsasti teostataval moel.

Majandus- ja taristuminister tänas õpilasleiutajate konkurssi avades õpilaste perekondi ja õpetajaid, kes on ergutanud lastes otsivat vaimu ning loomingulisust.

„Leiutajad on suunanäitajad, kes vahel toovad meie ellu asju, millest me ei osanud puudust tunda, kuid ilma milleta enam elu ette ei kujuta. Kunagi oli küünla valgel hea küll, täna on aga elekter meile hädavajalik. Või võtame näiteks nutitelefonid – veel mõned aastad tagasi tundus, et nuppudega mobiiltelefon on parim lahendus. Täna näib see lootusetult iganenud,“ ütles Palo. „Kõige tähtsam on aga see, et leiutajad teevad kõigi elu paremaks, viies nõnda elu edasi. Olen kindel, et kuuleme tänastest võitjatest veel palju.“

Eesti Teadusagentuuri korraldatav õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on arendada noortes loovust ja innovaatilist mõtlemist, suunata märkama enda ümber probleeme ja otsima neile lahendusi. Õpilasleiutajate riiklikku konkurssi on korraldatud alates 2008. aastast. Kokku on selle aja jooksul lapsed ja noored saatnud üle 4600 idee.