Microsofti kommuuniportaal Eneta.ee

Ei ole vist ühtegi IT huvidega inimest, kes ei puutuks kokku Microsofti tehnoloogiatega. Mõned neist on juba kogenud spetsialistid, teised aga alles ehitamas oma kompetentsipagasit. Samas on Microsofti toodete ja tehnoloogiate valik parajalt kirju, et vajaliku infoni või abini võib vahel olla raske jõuda. Eneta eesmärk on väga lihtne – koondada tehnoloogialane info, inimesed ja ettevõtted kokku ning pakkuda mugavat veebipõhist platvormi suhtlemiseks ja teadmiste jagamiseks. Seda kõik eesti keeles!

Mida kõik siis portaalis teha saab:

  • Foorumis saab esitada Microsofti puudutavaid küsimusi või abistada teisi Eneta kommuuni liikmeid. Peale mitmete kohalike ekspertide on foorumisse kaasatud ka Microsofti tehnilise toe spetsialistid.
  • Firmade kataloog koondab Eesti IT-firmasid, kes omavad teadmisi Microsofti tehnoloogiatest. See lahendus on mõeldud kõikidele ettevõtetele, kes soovivad leida tehnoloogiaalast koostööpartnerit. Praeguseks on juba üle 40 ettevõtte registreerunud, keda saab sirvida vastavalt kompetentsidele ja nendega seotud tehnoloogiatele.
  • Teadete rubriiki on kõikidel kasutajatel võimalik lisada Microsoftiga seotud uudiseid – huvitavad leide internetist, infot sündmuste kohta või kirjeldada oma kogemust mõne tehnoloogia kasutamisel.
  • Blogide kataloog koondab endas üle 10 erineva ajaveebi, mille postitused jõuavad otse portaali. See on hea võimalus enda kursis hoidmiseks Microsofti maailmas toimuvaga ja öelda ka ise läbi kommentaaride sõna sekka.
  • Õppimise sektsioon on mõeldud oma teadmiste täiendamiseks. Praegu leiduvad seal põhjalikud ASP.NET 3.5 veebiarenduse ja Silverlight 3 veebidisaini eestikeelsed õppematerjalid.

Praegu on portaal veel varajases staadiumis ja erinevate moodulite ning võimaluste nimekiri kasvab kiiresti. Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud Eneta foorumisse.

Kogu portaalis leiduvat infot saab lugeda ilma sisse logimata. Sisu lisamiseks, kommenteerimiseks ja näiteks foorumis kaasalöömiseks on vaja kasutajaks registreerida, mis käib mugavalt läbi Windows Live ID. Eneta portaal töötab otsast lõpuni uusimal Microsofti platvormil. Serveri opsüsteemiks on Windows Server 2008 R2, veebimootoriks SharePoint Server 2007 ja andmebaasi jooksutab SQL Server 2008. Loe lähemalt platvormi kohta siit.

Via Tehniline evangelism