7 thoughts on “Microsoft Office 14 aka Microsoft Office System 2009”

 1. Mille poolest see nii vinge on? Tänapäeva kontoritarkvarast piisab 95%-le kasutajatest kuhjaga. Kas kasutajaliidese järjekordne ümbertegemine on küsitavat raha väärt?

 2. Kogu kasutajaliides on ribbongia. Ning ribbon on väärt seda uuendamist, sest see teeb töötamise nii palju kordi mugavamaks et ma ei suuda seda tähtsustada 🙂

 3. Vähemalt piltide järgi ei tuvastanud ma küll mingit ‘vinget’ muutust, mis eristaks teda Office 2007-st. Uus hallikas toon? Või on siiski kah sisus midagi oluliselt muutunud ?

 4. Ei saa ka sellest aru, kuidas saab screenshotide pealt deklareerida, et tegemist on “väga vinge asjaga”? Ribbon ei teinud mingit revolutsiooni siis kui Office 2007-ga välja tuli, nüüd siis seda vähem. Office nagu office ikka- vähemalt screenshotide pealt küll enamat väita ei saa.

 5. Kusjuures halliks saab office 2007 muuta ka hetkel. Üleval see ümmargune “märk” tuleb avada ja siis seal all paremal on siis koht kus saad muuta värvi ja keelt ja ma ei tea mida veel.

 6. Natuke OT-d aga AutoCAD 2009 võeti ka need nn ribbon-id kasutusele. Senise kogemuse põhjal 10st inimesest 10 on tahtnud vana klassikalist tööriistaribadega kasutajaliidest tagasi. Võib-olla on harjumuses asi aga kui enne oli konkreetne käsk ühe kliki kaugusel siis ribbonit kasutades pidi selleks paar lisaklikki tegema ja pika peale muutus see tüütuks. Offices ei pea võib-olla nii palju nendel nuppudel klikkima, kuid AutoCADis oluliselt rohkem (juhul kui klahvikombinatsioone ei kasutata).

  Office 2007 liidesega inimesed leppisid. Aga neid pilte vaadates mingit märkimisväärset muudatust ei pannud tähele.

 7. AutoCadis toksivad õiged tegelased ikka comand liniga. Ning siinne seltskond pole vist aru saanud mida ribbon nii väga head teinud on. Ribbon on content sensitive ehk näitab seda mida sul parasjagu vaja on (ning kui teised arendajad jälgivad ametlike guideline siis ka neil peaks see hästi töötama).

  Tegin testi nn Tädi Maali peal kus andsin kasutada alguses Office 2003 ning ülesandeks vormindada ametikiri ja see välja printida ning hiljem sama ülessanne Office 2007. Tulemus? Office 2007 sai töö tehtud pea kaks korda kiiremini ning ka Tädi Maalil oli röömus nägu peas sellest kui lihtne ja mugav asi on.

  Nüüd siis kui OneNote ka ribboni saab (Office Word, Exel, OneNote ja Outlook on minu põhilised töövahendid) on ainuüksi juba see minujaoks piisav põhjus uuendamiseks. Ning kuna praegu on mul Office inglisekeeles, siis uut versiooni tahaks kindlasti saada juba Eestikeelsena ^^

Kommenteerimine on suletud.