Eesti ettevõtjad saavad teadmisi interneti kasutamisest ekspordikanalina

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning internetiuuringute agentuur Gemius korraldavad nädala pärast seminari, et anda Eesti ettevõtetele ideid interneti kasutamiseks ekspordikanalina. Järgmisel neljapäeval, 2. aprillil algusega kell 10 peetakse Eesti Kaubandus-Tööstuskoja saalis seminar „Internet ekspordikanalina: veebilehe loomisest maksuküsimusteni“, kus tunnustatud eksperdid räägivad internetikeskkonna kasutamise õiguslikest ja tehnoloogilistest riskidest. Samuti antakse nõu, kuidas kasutada internetti senisest tõhusamalt nii ekspordi osakaalu suurendamiseks kui ka koduturul tegutsemiseks.

Internetiuuringute agentuuri Gemius Eesti tegevdirektori Toomas Tepomehe sõnul otsib majanduslanguse tingimustes järjest enam ettevõtteid üle maailma võimalusi internetikeskkonna tõhusamaks kasutamiseks. “Internet kiirendab tööprotsesse ning muudab läbimõeldud tegutsemise korral efektiivsemaks mistahes ettevõtte toimimise, olgu tegemist väikefirma või suurettevõttega,” lausus Tepomes. “Püüame seminaril maha võtta hirme, et interneti kasutamine äritegevuseks on tehniliselt keeruline, juriidiliselt riskantne ning lisaks veel väga kulukas.”

Internetiuuringute agentuuri Gemius Eesti tegevdirektor Toomas Tepomes võrdleb seminaril internetikasutuse trende Eestis ja Euroopas ning räägib veebilehtede külastatavuse analüüsist. EASi ekspordidivisjoni direktor Allar Korjas võtab kokku riigipoolsed eksporditoetused ning 10 sammu toetusraha taotlemisel. Rahvusvahelise advokaadibüroo MAQS vandeadvokaat Evelin Pärn-Lee räägib õiguslikest riskidest internetikeskkonnas alates intellektuaalse omandi kaitsest kuni rämpspostini. IT-firma Helmes kvaliteedijuht Meelis Lang teeb ettekande internetiäri tehnoloogiast, andes ettevõtjatele soovitusi nii veebi kasutusmugavuse tõstmiseks kui ka turvariskide maandamiseks. Seminari lõpetab intesteerimispank LHV maaklerteenuste juht Alo Vallikivi, kes esitab internetiäri juhtumianalüüsi LHV investeerimiskeskkondade edu põhjustest.

Seminar toimub 2. aprillil algusega kell 10 Kaubandus-Tööstuskoja ruumes Toom-Kooli  17 Tallinnas ning sellel osalemiseks saab registreeruda kuni 30. märtsini. Lisainfot seminari kohta saab Kaubandus-Tööstuskoja veebilehelt aadressil http://www.koda.ee/?id=45857&c_tpl=1023