McDonalds, Gawker ja DeviantArt on langenud sõjas

Läinud nädalal on paljud veebilehed langenud kräkkerite või häkkerite ohvriks. Me ei tea täpselt mis nende rünnakute eesmärk oli või on, seega ei oska me ka öelda kes ja miks seda tegid. Selliseid rünnakuid tehakse kas raha või kuulsuse saamiseks, ma arvan, et praegu on pigem tegu kuulsusega. See tekitab hasarti trumbata üle – paarsada tuhat meiliaadressi McDonaldsi meilinglistist, 1 miljon meili ja parooli Gawkerilt (kelle alla kuulub ka Gizmodo) ja nüüd 16 miljonit e-maili koos sünniajaga DeviantArtilt. Selle aja jooksul on ka rida teisi väiksemaid tegijaid langenud.

Siinkohal panengi ma kõigile südamele – ärge jumala eest kasutage igalpool ühte ja sama parooli. Piisab ühe sinu kasutatud saidi langemisest selleks et su parool vabalt kättesaadav oleks. Seega palun, kasutage erinevaid paroole. Ja kui sa kasutad nt. Gizmodo või mõne muu Gawkeri poolt hallatavat saiti, siis palun vaheta oma parool.

Ühtlasi, arvestades seda, et praegusel ajahetkel piisab mingi huvigruppi väljavihastamisest selleks, et su teenused maha võetkas (Wikileaksi pooldajad võtsid ja tirisid rahumeeli MasterCard, PayPal, Amazon jne). Kui sa oled mõjuvõimas internetis siis praegu on see aeg, kus turvaparanduste paikamatta jätmine on suurem patt kui kunagi varem.