Märtsikuu kogumik LG teateid maailmale


Märtsikuu võib LG kohapealt kokkuvõtta suhteliselt kerget – heitegaase lubab LG vähendada oluliselt, mobiiltelefonilaadijad muutuvad juhtmevabaks, uued LCD kuvarid jõuavad müügile ja ka kahetuumaline telefon ning uus Blu-Ray mängija jõuab Eesti turule juba lähiajal. Kõiki pressiteated on võimalik lugeda ja uurida põhjalikult allpool.
[spoiler title=”LG vähendab 2011. aastal kasvuhoonegaaside heitkoguseid 14 miljoni tonni võrra”]Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) vähendab sel aastal kasvuhoonegaaside heitkoguseid ligi 14 miljoni tonni võrra. See on rohkem kui 2010. aastal, mil heitkoguseid toodeti 12,9 miljoni tonni varasemast vähem. Perioodil 2009-2020 plaanib ettevõte kasvuhoonegaaside emissiooni vähendada kokku 200 miljoni tonni ulatuses.

LG keskkonnasäästliku kasvu ja jätkusuutliku juhtimise arengukava kohaselt on ettevõtte eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid täiendatud tootmisprotsesside ja –tehnoloogiate abil, samuti läbi tõhusamate logistiliste lahenduste ja energiasäästlike toodete, mis vähendavad märgatavalt CO2 koguseid ka lõpptarbija etapis. Samuti on LG eesmärgiks vähendada heitkoguseid tootmishoonete halduses (sh tõhusad õhuniisutajad, vanade vesikütte süsteemide ja õhukonditsioneeride asendamine uutega, jäätmete kõrvalsaaduste taaskasutus) ja juhtimisprotsessides.

LG on tänaseks saavutanud enamuse energiasäästust lõpptarbijatele suunatud toodete energiatõhususe parandamisega, millest suurimateks säästuallikateks on energiatõhusad LED-telerid, kliimaseadmed, varasemast keskkonnasõbralikud külmikud ja pesumasinad. Ka selle aasta märksõnaks on pöörata enam tähelepanu energiatõhusate tarbijatehnoloogiate arendamisele, mis aitavad vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 8 protsendi jagu.

„Meie jõulised sammud roheliste tehnoloogiate kasutuselevõtus on teinud praegused saavutused võimalikuks,“ ütles LG Electronics president ja tehnoloogiadirektor Dr. Skott Ahn. „Oleme kindlad, et suudame saavutada 200 miljoni tonni suuruse kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamise 2020. aastal või isegi varem.“

LG loodab vähendada heitkoguseid ka läbi logistiliste lahenduste tõhusamaks muutmise, mis hõlmab toodete transpordiprotsesse, transpordivahendite kütusekulu ja laohoonete haldust. Lisaks nimetatud vahenditele vähenesid töötajate hoonete tõhususe tõstmise ettepanekute tulemusena kasvuhoonegaaside heitkogused eelmisel aastal ligi 50 000 tonni võrra.
[/spoiler]
[spoiler title=”LG toob turule uuendusliku juhtmevaba mobiiltelefonilaadija”]

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) teatas, et toob turule uuendusliku juhtmevaba laadimisaluse LG WCP-700. Õhukese disainiga alus võimaldab mobiiltelefoni laadida ilma vooluvõrgu ühenduse olemasoluta.

Õhukese disainiga juhtmevaba laadimisalus WCP-700 on intuitiivne ja kergelt käsitletav, pakkudes mobiiltelefoni alusele asetamisele nii heli- kui ka puutepõhist tagasisidet. Aluse valgusindikaatorid märgivad laadimisprotsessi staatust.

Tehnilised andmed:

 • Suurus: 6.29” x 3.54” x 0.39”
 • Õhuke disain
 • Selge visuaalne, puute- ja helipõhine tagasiside – võimaldab kasutajal näha, tunda ja kuulda, kas telefon on õigesti laadimisalusele asetatud. Tähendused:
  • Power LED – sinine tuli = laadija on sisse lülitatud
  • Battery LED – oranž tuli = laadija on telefoni laadimiseks valmis
  • Battery LED – vilkuv roheline tuli = telefon laeb
  • Battery LED – pidev roheline tuli = telefon on laetud

[/spoiler]
[spoiler title=”LG-lt uus LED-kuvarite seeria LG E41″]

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) toob märtsi jooksul Eestis müügile LED LCD kuvarite seeria LG E41, mis kasutab pildikvaliteeti ohvriks toomata teiste LED kuvaritega võrreldes märgatavalt vähem elektrienergiat. Eestis jõuavad müügile 19-, 22- ja 23-tollise diameetriga kuvarid.

Kuni 25%-line energiasääst on võimalik tänu kuvaris kasutatavale SUPER Energy Saving tehnoloogiale, mis vähendab heledust ilma, et ekraanil olevate kujutiste eredus väheneks. Selle protsessi jooksul tekkivat pildimüra aitab vähemaks võtta f-Engine (RCM&ACE). Kõige selle tulemusena taasluuakse kujutised ilma pildikvaliteeti ohverdamata märksa väiksema energiakuluga.

Tänu LED taustavalgustusele on pildikvaliteet varasemast eredam ja värvid selgemad. Mega Contrast Ratio pakutav väga kõrge kvaliteediga kontrastsus võimaldab välja tuua ka väiksemad värvitooni erinevused.

Lisaks säästlikule elektritarbimisele eristuvad õhukese disainiga LG E41 sarja kuvarid ka oma keskkonnasõbralikkuse poolest. Kuvarites on kasutusel loodussõbralik LED taustavalgustus, tooted on pälvinud EPA (USA energiatõhususe standard) ja EPEAT (USA keskkonnasõbralike elektroonikaseadmete register) tunnustused.
[/spoiler]
[spoiler title=”LG toob Eestis müügile 3D Blu-ray kodukinosüsteemi”]

Eestis tuleb peagi müügile tehnoloogiaettevõtte LG Electronics (LG) 3D Blu-ray mängijaga kodukinosüsteem LG HLX55W. Kauni disainiga LG HLX55W on suurepäraseks lahenduseks neile, kes soovivad uuenduslikku, kuid samas kergelt käsitletavat 3D Blu-ray plaatide mängimise platvormi. Juhtmevaba subwoofer täiendab vertikaalset õhukest seinakinnitusega seadet, mille keskel asub Blu-ray plaadimängija.

Kuigi LG HLX55W on oma suuruselt väike, on seade varustatud 430-vatise audioväljundi, 4.1-kanalise ruumilise heli ja LG Sound Gallery tehnoloogiaga. Sisseehitatud traadita internetiühendus, ühilduvus DLNAga ja NetCasti funktsioon laiendavad märgatavalt vaadatava sisu valikut. NetCasti avab lisavõimalused meelelahutussisu nautimiseks – läbi interneti pääseb seadmega ligi YouTube’ile, Picasale jms. Samuti saab tänu iPodi dokile mängida läbi kodukinosüsteemi sisu otse iPodist ja iPhone’ist.

LG HLX55W põhiomadused:

 • 3D Blu-ray plaatide taasesitus
 • 4.1-kanaline helisüsteem, 430W audioväljund
 • Juhtmevaba subwoofer
 • Seinale paigalduse võimalus
 • Sisseehitatud Wi-Fi ühendus / NetCast™ / DLNA / CIFS
 • USB salvestamine ja taasesitus
 • DivX HD / MKV / välise kõvaketta sisu taasesitus
 • BD Live / muusikatuvastuse funktsioon Gracenote
 • iPod /iPhone sisu taasesitus ja laadimine
 • LG Sound Gallery
 • LG SIMPLINK
 • TV Sound ez Setup

[/spoiler]
[spoiler title=”Maailma esimene kahetuumaline nutitelefon tuleb Eestis müüki aprillis”]

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) toob alates märtsist Euroopas turule maailma esimese kahetuumalise nutitelefoni LG Optimus 2X (P990). Eestis jõuab telefon müügile aprillis. Kahetuumalise NVIDIA Tegra 2 protsessoriga varustatud LG Optimus 2X teeb kasutajatele veebilehitsemise ja erinevate rakenduste kasutamise senisest veelgi kiiremaks ja sujuvamaks. LG Electronics Mobile Communications Company tegevdirektori ja presidendi dr. Jong-seok Parki sõnul on uue nutitelefoni kiirus, graafika ja uuenduslikud rakendused (nt HDMI mirroring) need omadused, mida Euroopa tarbijad hindavad kõige enam. „Optimus 2X turuletulekuga juhatame sisse LG nutitelefonide jaoks väga olulise aasta nii Euroopas kui ka mujal maailmas,“ lisas ta.

LG Optimus 2X pakub 1080p HD kvaliteedis video taasesitust. Telefon on varustatud HDMI mirroring rakendusega, mis võimaldab telefonis olevat sisu nautida näiteks suure teleri või arvutikuvari ekraanil. Tänu sellele rakendusele ja gyro sensorile saab otse LG uuest nutitelefonist mängida mänge suuremal ekraanil, mis oma kvaliteedilt ei jää alla mängukonsoolide võimalustele.

LG Optimus 2X on esimene mobiiltelefon, mis pakub 7.1-kanalist virtuaalset ruumilist heli, tänu millele saab telefoniga nautida kinoga sarnast helikvaliteeti. Telefon ühildub juhtmevabalt ka kõigi DLNA toega seadmetega.

LG Optimus 2X tehnilised andmed:

 • 1 GHz kahetuumaline protsessor NVIDIA Tegra 2
 • 1080p MPEG-4/H.264 taasesitus ja salvestamine
 • 4-tolline WVGA ekraan
 • 8 megapiksline tagakülje ja 1,3 megapiksline esikülje kaamera
 • 7.1-kanaline virtuaalne ruumiline heli
 • 8GB mälu (microSD-ga kuni 32GB)
 • Micro-USB ühendus
 • 1500 mAh aku
 • HDMI mirroring
 • Adobe Flash Player 10.1 tugi

LG Optimus 2X tuleb esialgu müügile Android 2.2-ga, kuid peatselt uuendatakse see Android 2.3-le.[/spoiler]