Marju Lauristin: Digitaalse ühtse turu loomisel tuleb arvestada mõju tööhõive struktuurile

Marju laurestinEuroopa Parlamendi täiskogul toimunud arutelul tutvustati Euroopa Komisjoni poolt 6. mail tutvustatud digitaalse ühtse turu strateegiat.

Digitaalse ühtse turu asepresidendi Andrus Ansipi avakõnele järgnenud parlamendisaadikute sõnavõttudes rõhutas Euroopa Sotsiaaldemokraatide ja Demokraatide fraktsiooni nimel kõnelenud professor Marju Lauristin, et küsimus ei seisne üksnes Euroopa digitaalse ühtse turu loomises, vaid digitaalse ühiskonna loomises Euroopas.

Marju Lauristin tunnustas komisjoni tehtud töö eest ja avaldas fraktsiooni nimel tehtule toetust, kuid toonitas, et tegemist on alles pika teekonna algusega. “Ühelt poolt annab digitaalne ühtne turg tugeva tõuke uute, kõrgelt kvalifitseeritud töökohtade tekkeks, teisalt nõuavad loodavad uued teenused, aga ka traditsiooniliste elualade digitaliseerimine oskusi, mida tänasel tööjõuturul napib. Seetõttu tuleb suurt tähelepanu pöörata inimeste ümberõppele,” ütles Marju Lauristin.

Marju Lauristini sõnul on oluline, et Euroopa Komisjon viiks läbi põhjaliku uuringu, selgitamaks välja digitaalse ühtse turu loomisega kaasnevad riskid ja mõjud, et vältida negatiivseid arenguid tööhõive struktuurile.
6 thoughts on “Marju Lauristin: Digitaalse ühtse turu loomisel tuleb arvestada mõju tööhõive struktuurile”

Kommenteerimine on suletud.