Mänguvaldkonna kaasrahastatus programm

GameFoundersi kiirendit kaasrahastatakse Startup Estonia programmist, mille kutsus ellu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.Meeskondadelt oodatakse esimese väljalaske või beetaversiooni olemasolu ja keskendumist äri ülesehitamisele. GameFoundersi programmi valitud tiimidelt oodatakse kolmeks kuuks Eestisse kolimist alates 2013. aasta märtsist.

GameFounders annab meeskondadele mõõduka kapitaliosaluse eest seemnekapitaliks kuni 15 000 eurot. Tiimid läbivad intensiivse mentorprogrammi ja väljaõppe, milles lähtutakse rohkem kui 70 mängundusega seotud mentori, teiste seas Zynga, Facebook’i, 6waves’i, Grand Cru, Creative Mobile’i jt, kogemustest. Tiimid saavad kasutada erinevaid mänguvaldkonna partnerlustehinguid, mis teevad nende elu kergemaks, nt Unity, Softlayer’i jpt pakkumised.

Taotluste vastuvõtmise esimene voor toimus 2012. aasta suvel ja tulemuseks oli 122 taotlust 42 erinevast riigist, kusjuures esindatud olid kõik kontinendid. Esimesed kuus tiimi on alates septembrist tegelnud arendusega Eestis ja näitavad oma tulemusi novembris toimuvatel demopäevadel. „Mentorite tagasiside alustavate ettevõtete kvaliteedi kohta Eestis oli esimeses voorus tõeliselt hea ja see seab lati järgmises voorus kõrgemale,” ütles GameFoundersi kaasasutaja Kadri Ugand.

„GameFounders on igal nädalal toonud Eestisse neli või viis rahvusvahelist mänguvaldkonna eksperti, mis aitab muuta Eesti alustavate ettevõtete rahvusvaheliseks kohtumispaigaks,” ütles EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev.

2012. aasta alguses asutatud GameFounders on Euroopas esimene alustavate ettevõtete ärikiirendi, mis keskendub vaid mängudele ja mängumehaanikat kasutavatele rakendustele. EASi Startup Estonia programmist kaasrahastatav kiirendi pakub mänguvaldkonnas alustavatele ettevõtetele kõrgetasemeliste mentorite, partnerlustehingute ja globaalse kontaktvõrgustiku kõrval ka stardikapitali. EASi Startup Estonia programm on mõeldud alustavate ettevõtete ökosüsteemi tugevdamiseks ja arendamiseks Eestis.

Lisainfo: 
https://www.gamefounders.com 
https://www.facebook.com/gamefounders
https://twitter.com/#!/GameFounders