LG laiendab prillivabade 3D kuvarite valikut

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) toob turule uue prillivaba 25-tollise 3D kuvari DX2500. Tänu uuele kuvarile on LG esimene tehnoloogiaettevõte, kellel on maineka turvalisuse ja sertifitseerimisagentuuri TÜV Rheinland sertifikaat prillivaba 3D kuvarile.

„LG viib prillivabad 3D kuvarid massidesse,“ teatas LG Home Entertainment Company esindaja Si-hwan Park. Ta lisas, et 2012. aastal jätkab LG prillivabade 3D kuvarite sortimendi laiendamist, pakkudes erineva disaini ja funktsioonidega prillivabu seadmeid.

Kui seni saadaval olevate prillivaba 3D kuvarite puhul on oluline, et kuvarit jälgitakse teatud kauguse ja nurga piires, siis tänu parallaksbarjääri-nimelisele tehnoloogiale ja head-tracking süsteemile võimaldab uus prillivaba 3D kuvar suuremat liikumisvabadust ja mugavat kasutajakogemust.

Head-tracking süsteem töötab läbi kuvarisse paigutatud kaamera, mis tuvastab reaalajas kuvarikasutaja silmade ja pea liikumist. Saadud teabe põhjal kalkuleerib kuvar vaataja nurga ja asukoha ning kohandab vastavalt kuvaril oleva 3D kujutise. Kuvari 3D konverter võimaldab aga piiramatult jälgida kahedimensioonilisi filme, fotosid ja mänge kolmedimensioonilisena.

Prillivaba 3D kuvar DX2500 tuleb turule 2012. aasta alguses.