Sony NEX-5T-ga avastad nutikamad pildistamise ja piltide traadita edastamise võimalused

888560

Kui suurus loeb: tasku mõõtu NEX-5T-ga avastad nutikamad pildistamise ja piltide traadita edastamise võimalused

  • Lähiväljaside tagab lihtsama WiFi ühenduse1,2; nutikas kaugjuhtimispult võimaldab pildistada otse nutitelefonist.
  • Suur Exmor™-i APS HD CMOS andur professionaalse pildikvaliteedi tagamiseks ja täiskõrglahutuslik video üliväikeses korpuses.
  • Kiire hübriid-autofookus annab terava ja täpse automaatfokuseerimise.
  • Täiendavate funktsioonide lisamise võimalus tänu järjest kasvavale PlayMemories Camera Apps™-i rakenduste valikule.

Paremate piltide saamiseks on vaja suurt andurit ning see on tõesti koht, kus suurus loeb. Sony uue kaamera NEX-5T puhul on professionaalse kvaliteediga pildid ja traadita vabadus mahutatud ülivõimekasse tasku mõõtu kaamerasse, mis tänu vahetatavatele objektiividele annab ühtlasi piiramatu loomevabaduse.

Mahtudes mugavalt taskusse või kotti, on see suurepärane kaaslane kirglikule fotograafile, kes soovib saada peegelkaamera kvaliteediga pilti ja võimalikult palju reguleerimisvalikuid väiksema pagasiga.

WiFi võimaldab ühendada NEX-5T nutitelefoni, arvuti või teleriga ning edastada juhtmevabalt fotosid või videoid3. Samuti on see Sony esimene vahetatavate objektiividega E-mount kaamera, mis toetab lähiväljasidet (NFC – Near Field Communication). See annab kaamera ühendamisel Androidil töötavate nutitelefonide ja tahvelarvutitega ühe-puutega traadita ühenduse mugavuse1, võimaldades faile hõlpsalt teistega jagada ja isegi kaamerat kaugjuhtida. Ei ole tarvis mingit seadistamist: asetage oma mobiiltelefon lihtsalt korraks NEX-5T vastu ning traadita ühendus ongi loodud. Integreeritud nutikas kaugjuhtimispult (Smart Remote Control) võimaldab vajutada päästikule otse mobiiltelefonist: see on suurepärane grupipiltide puhul, kui tahate ka ise pildile jääda.

NEX-5T sisemuses peitub kopsaka suurusega APS-C andur – 16,1 efektiivset megapikslit -, mis haarab rohkem valgust kui tavalise kompaktkaamera väike andur. Saate detailideküllased digitaalse ühe objektiiviga peegelkaamera kvaliteediga fotod ning täiskõrglahutusliku video, kusjuures pildi müra on üliväike, mis tagab teravamad võtted hämaruse tingimustes ning kogu atmosfääri edasiandvad võtted sisetingimustes pildistamisel.

Ärge laske käest neid sekundi murdosa vältavaid hetki – alates spontaansetest portreedest kuni elava liiklusega tänavastseenideni! Täiustatud kiire hübriid-autofookus ühendab endas faasituvastust kiiresti liikuvate objektide tabamiseks ning kontrastituvastust autofookuse absoluutse täpsuse saavutamiseks. See on üle kõige kooslus, mis garanteeribkiire ja täpse fokuseerimise mis tahes stseeni korral.

NEX-5T_wSELP1650_BK_kiseki_zps7e903396

Samas tasub meeles pidada, et mõnikord on küsimus teis endas! Tänu kallutatavale LCD-ekraanile, mida saab pöörata kuni 180°, on NEX-5T-ga väga mugav teha ka autoportreesid, sest kogu kaader on väljasirutatud käes oleva kaamera ekraanilt ilusasti näha. Autoportree tegemine pole enam ehku peale minek, vaid teil on võimalik ennast pildile tõeliselt ilusaks sättida, kompositsioon paika seada ning saada korralikult viimistletud tulemus. Lisaks on kaameral digitaalne lood, mille abil on lihtne horisont paigal ja õigel joonel hoida.

Professionaalsel fotograafil on rohkelt võimalusi, kuidas pilt oma kunstnikuvisiooni järgi täpselt paika rihtida. NEX-5T on selles suhtes üsna paindlik: sellel on olemas nii spetsiaalne reguleerimisketas kui ka Fn-nupp, millele saab omistada mis tahes sageli kasutatavaid funktsioone, et need oleksid kiiresti kättesaadavad.

Uued PlayMemoriesi kaameraäpid

Veebisaidil PlayMemories Camera Apps on saadaval järjest suurem valik kaamerarakendusi, mis lisavad NEX-5T-le veel enam vahvaid ja põnevaid funktsioone. Teil on võimalus valida nii tasuta kui tasuliste pildiefektide ja käepäraste utiliitide hulgast. See on suurepärane viis, kuidas oma loomingulisi valikuid laiendada, sedavõrd kui teie enesekindlus ja ambitsioonid suurenevad.

Uhiuus objektiivi kompensatsiooni (Lens Compensation) rakendus võimaldab vilunud kasutajal salvestada ja rakendada erinevate objektiivide puhul spetsiaalseid pildi peenkorrektsioone.  Sellist reguleeritavat korrektsiooni saab kasutada näiteks perifeerse varjustuse, värvikõrvalekallete või tünn/nõelapadja-moonutuse kõrvaldamiseks.

Nutikat kaugjuhtimispulti (Smart Remote Control) on nüüd uuendatud versioonile 2.0: sellele on lisatud autofookuse juhtimine otse seotud nutitelefoni või tahvelarvuti puuteekraanilt (selleks on vaja paigaldada uusim PlayMemories Mobile’i versioon). Sõrmeotsaga puudutades saate oma kujutist veelgi paremini reguleerida: muuta näiteks säriarvu, kaadriakent, katiku kiirust, ISO väärtust ja valge tasakaalu. Lisaks võimaldab käsitsi fokuseerimise abi (MF Assist) portreefotode ja makrovõtete fookust telefoni või tahvelarvuti suurel ekraanil täpselt kontrollida.

Samuti versioonile 2.0 uuendatud Direct Upload (otse-üleslaadimine) ühildab fotode edastamise suhtlusvõrgustikega kus iganes, kus on olemas WiFi kuumpunkt4. Flickri lisa paigaldamisekorral saate nüüd pilte otse Flickrisse üles laadida.

Sobivad vutlarid ja lisatarvikud

nex5t_2

Meie lisatarvikute valikust leiate oma kaamerale kindlasti ka meelepärase stiilse kaitseümbrise. Mitmes eri värvitoonis spetsiaalselt NEX-5T ja NEX-5R jaoks disainitud LCJ-EBA on õhuke ja kerge korpuseümbris, mis ei sega kasutamast ühtegi lähiväljaside funktsiooni, mida NEX-5T võimaldab. Pehme kandevutlar LCS-BBK mahub hõlpsalt reisikotti.Pehmel kandevutlaril LCS-EMJ on ka tõmblukuga suurendatav lisatasku, kuhu saab panna erineva suurusega lisaobjektiive. Mitmekülgse akulaadijaga BC-QM1 saab laadida värskete á ja Handycam®-i mudelite akusid ning USB-ühenduse kaudu on sellega võimalik laadida ka nutitelefoni. Lisatarvikute komplekt ACC-PFW1 sisaldab kaitsekilet PCK-LS1EM LCD, mis aitab ohjata näpujälgi, ning MC kaitset VF-K405MP (diameetriga 40,5 mm) ja taaslaetavate akude komplekti NP-FW50.

Sony uus vahetatavate objektiividega kompaktkaamera NEX-5T on juba praegu saadaval ettetellimise korras aadressilt www.sony.co.uk ning vabamüüki tuleb see Euroopas alates septembrist 2013.