LG korraldab nutitelerite rakenduste ja ideede konkursi

LG tutvustab Venemaal toimuva teise rahvusvahelise arendajate foorumi Apps4All raames oma nutitelerite rakenduste ja ideede konkurssi LG Smart TV Apps Contest 2012, mille eesmärgiks on avastada seeläbi uusi põnevaid rakendusi LG nutiteleritele ning tugevdada koostööd nende autoritega. Samuti on foorumi kavas LG paneeldiskussioon, kus arutatakse, kuhu poole on liikumas maailma nutitelerite tööstus. Lisaks räägivad LG esindajad nutitelerite tehnoloogiast ning ärivõimalustest, tutvustades samas ka oma nutitelerite valdkonna pilootprojekte.

Käesoleva aasta LG nutiteleri rakenduste konkurss koosneb kahest osast – ideede konkurss ning rakenduste osa. Kui esimese puhul otsitakse kõige innovaatilisemaid ning originaalsemaid mõtteid rakenduste loomiseks ideetasandil, siis rakenduste enda konkursile oodatakse juba huvitavaid valmiskujul rakendusi uue põlvkonna LG teleritele.

Žürii poolt parimaks kuulutatud idee autor saab auhinnaks LG 47-tollise Smart TV nutiteleri. Rakenduste konkursil pärjatakse uhiuue LG Smart TV nutiteleriga aga kolme parima võidutöö autorit. Lisaks on neile välja pandud ka sularahapreemia – auhinnafond selle tarbeks on 20 000 euro suurune. Lisaks kuulutatakse antud kategoorias välja ka parim meelelahutuslik, kõige harivam ning suurima sotsiaalse osatähtsusega rakendus, mille võitjad saavad igaüks auhinnaks LG nutiteleri.

Konkursil võivad osaleda kõik – professionaalidest koosnevad meeskonnad, vabakutselised, nooremad asjaarmastajad. Töid saab esitada perioodil 5. oktoober kuni 20. detsember 2012. Seejärel analüüsib žürii, kuhu kuuluvad LG nutitelerite sisu- ja arendustehnoloogia eksperdid, pühendunult kõiki konkursile saadetuid töid. Tulemused tehakse teatavaks 2013. aasta aprillis toimuval Apps4All foorumil.

2012. aastal toimub LG konkurss juba teistkordselt – esmakordselt viidi see läbi eelmisel aastal Venemaal. Käesoleval korral on aga laiendatud haaret ning osalema oodatakse arendajaid lisaks Venemaale ka Ukrainast, Kasahstanist, Lätist, Leedust ja Eestist.

Täpsem info konkursist, selle reeglitest ning tehnilistest spetsifikatsioonidest on leitav aadressilt www.lgappscontest.ru