LG E90 ülevaade

BattleIT laboris käis testimises ka LG E90 (täpsemalt LG E2290) monitor. Uskumatult õhuke, elegantse välimusega ja lausa peeglina kasutatava tagaküljena. See on nii õhuke, et sellega saab isegi torti lahti lõigata ning võitnud on ta isegi ka CES 2011 innovatsiooni auhinna. Ma pean tunnistama, et pea kõigi pead pöördusid selle monitori poole esimest korda seda nähes. Kuid kuna juba võimalus oli antud asusin seda siis ka reaalselt testima.Esimese asjana mis õhukese monitori juures ehk ebameeldib on see, et jalg on koht kus kogu elektroonika, pordid ja kõik muu asub. See ei ole mingit moodi eemaldatav ja peab igaljuhul külge jääma. See tähendab teisissõnu kas seda, et VESA kinnituse üle võid vaid märga unenägu näha ja seinakülge ei pane teda ka mingi muu vahendiga. Kuna see on nii õhuke, ei oma monitor ka sisemist toiteplokki, kuid õnneks on väline toiteplokk piisavalt väike. Nupud asuvad aluse peal, seega asju seal hoida on ebamugav kuna ka visiitkaardi pealepanek lülitab ehk monitori välja või läheb menüü sügavustesse surfama. Mis on aga meeldiv on see, et tagasiside nupule vajutuste kohta antakse edasi meeldiva heliga. Sisendite valik on täiesti ootuspärane – HDMI, heli väljundd, VGA ja DVI. Lisaks on võimalik taha kate panna ja nii ei ole juhtmepundart näha.

Ekraan ise on Full HD ehk 1980×1080 resulutsiooniga, matt ekraaniga ning loomulikult 16/9 suhtega. Filmide vaatamine oleks sellelt ekraanilt perfektne. Kuid millegipärast avastasin, et kõik tegelased on järsku filmides hiinlasteks muutunud oma nahavärvi poolest. Ka Windowsi progress bar mis näitab kui kaugel mingi tegevus on muutus rohelisest kollaseks. Selge – värvid on sellel monitoril igatahes paigast ära. Üritasin silmajärgi kalibreerida teda siit ja sealt aga päris õigeks ma seda siiski ei saanud. Vaid nädal enne monitori tagasiandmist õnnestus mul laenata kalibraator. Sellega sain värvid isegi täiesti kenaks ja vahe teiste mitte profi monitoridega oli suhteliselt väikene.

Nagu mainitud sai siis peamised miinused mis sellel monitoril on tema jalg ja valed värvid (kuid neid annab paika kalibreerida õnneks). Kuid see välimus. See on monitor mis mõnda hubasesse kontorisse tooks kindlasti palju juurde. Selline ilus sekretäri monitor. See on esinduslik ja püüab tähelepanu. Nuriseda saaks vaid ehk veel selleüle, et kõrgust ei saa üldse reguleerida antud monitoril (kuid vähestel monitoridel seda teha saabki mis selles hinnaklassis on). Kätte saab seda vähem kui 300€ eest.