LG avaldas 2012. neljanda kvartali ja kogu aasta majandustulemused

lg-unveils-ces-2013-tv-range-0

LG avalikustas täna oma 2012. aasta majandustulemused, mille järgi oli ettevõtte kogu aasta konsolideeritud tuluks 45,22 miljardit dollarit ning puhaskasumiks 80,75 miljonit dollarit. Vaatamata 6-protsendilisele langusele tuludes võrreldes aastaga 2011, tõusis tegevuskasum 2012. aastal märgatavalt – 2011. aasta 342,06 miljonilt dollarilt 1,01 miljardi dollarini.

Ettevõtte 2012. aasta neljanda kvartali konsolideeritud tulu oli 12,37 miljardit dollarit ning tegevuskasum 98,08 miljonit dollarit. Nii on auditeerimata konsolideeritud majandustulemuste järgi viimase kvartali puhaskahjumiks 428,96 miljonit dollarit, millest suure osa moodustas Euroopa Komisjoni poolt detsembris määratud trahv elektronkiiretorude hinnakujundamise probleemi eest.

Koduse meelelahutuse lahenduste üksus LG Home Entertainment Company raporteeris lameekraantelerite rekordmüüginumbreid, mida neljandas kvartalis müügi kokku 9,3 miljonit tükki, tänu millele oli eelmise kvartaliga võrreldes tulu kasv 17,4%, ulatudes 5,91 miljardi dollarini. Kogu aasta tegevuskasum oli 480,92 miljonit dollarit. 3D ja Smart TV telerite müügitulud tõusid eeskätt müüdud ühikute arvelt USA-s, Euroopas ja SRÜ riikides. Kuigi tulu mõistes oli koduse meelelahutuse lahenduste üksuse neljas kvartal tugevaim, langes kasumlikkus siiski madalama keskmise müügihinna ja suurenenud konkurentsi tõttu. LG jätkab 3D ja Smart TV telerite agressiivset turundamist ja plaanib 2013. aastal laiendada oma premium-klassi telerite turuosa Ultra HD ja OLED telerite abil.

Mobiilkommunikatsiooni lahenduste üksuse LG Mobile Communications Company mobiilseadmete müügiühikud kasvasid neljandas kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga 7% 15,4 miljoni tükini, millest rohkem kui poole moodustasid nutitelefonid. Nõudlus nutitelefonide vastu tõusis viimases kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes 23% võrra, ulatudes 5,6 miljoni seadmeni. Nii oli neljanda kvartali tulu antud üksuse selle aasta suurim, suurenedes kolmanda kvartaliga võrdluses 15% 2,58 miljardi dollarini. Viimases kvartalis kasvas ka premium-klassi LTE telefonide, nagu Optimus G ja Vu:2, L-seeria ja Google Nexus 4 müük. Kuna 2013. aastal plaanivad mitmed uued turud Euroopas ja mujal käivitada LTE võrgu, loodab ka LG selle arvelt suurendada nutitelefonide müügitulusid ja turuosa. Selleks plaanib ettevõtte lansseerida Optmus G ja L-seeria jätkumudelid ning tulla turule täiesti uue F-seeriaga.

Koduseadmete üksuse LG Home Appliance Company tulud on võrreldes eelmise aastaga püsinud suhteliselt samal tasemel. Neljanda kvartali müügituluks oli 2,7 miljardit dollarit, mis teeniti suuresti tänu heale müügile USA-s ja SRÜ riikide turgudel, samas kui müük Euroopas, Lähis-Idas ja Ladina-Ameerikas jäi loiuks. Kasumlikkust mõjutasid ebasoodsad valuutakursid ning suurenenud turundusinvesteeringud, kuigi koduseadmete keskmine müügihind neljandas kvartalis tõusis. Ettevõte plaanib aga läbi konkurentsivõimeliste toodete, kaasaegsete tehnoloogiate ja suurenenud fookuse kasulikele turgudele kasvatada 2013. aastal oma tulusid ja kasumlikkust.

Õhukonditsioneere ja energialahendusi tootva üksuse LG Air Conditioning & Energy Solutions Company müük ulatus neljandas kvartalis 626 miljoni dollarini, mis oli eelmise aastaga võrreldes suhteliselt muutumatu. Kvartali 10,08 miljoni suurune tegevuskahjum vähenes tänu operatiivsele efektiivsusele võrreldes sama perioodiga aasta tagasi. Üksuse 2012. aasta kogutulu oli 3,86 miljardit dollarit, tegevuskasumiga 138,42 miljonit dollarit. 2013. aasta prioriteediks on tutvustada rohkem energiatõhusaid ja lokaliseeritud tooteid upitamaks tulude kasvu.

2013. aastal on LG eesmärgiks on saavutada 47,47 miljardi dollari suurune tulu, millest 2,29 miljardit dollarit plaanitakse paigutada kapitalikulutustesse.