Share
Lasnamäe ja Norde Centrumi ostukeskustes uuritakse tarbijakäitumist Wi-Fi abil

Lasnamäe ja Norde Centrumi ostukeskustes uuritakse tarbijakäitumist Wi-Fi abil

Norde-fassaadipilt1Capfield paigaldas esimesena Eestis oma Lasnamäe Centrumi ja Norde Centrumi ostukeskustesse külastajate analüüsisüsteemi, mis kogub andmeid nende liikumisteede kohta.

Süsteem mõõdab külastajate keskuses oleku ajal nende nutitelefonidest tulevaid Wi-Fi signaale. Nende abil saab teada, kus külastajad täpsemalt viibivad, kui kaua, mis liikumisteid nad valivad ning kas tegu on korduvklientidega. Lahendus suudab tuvastada kõiki nutiseadmeid, millel on Wi-Fi aktiveeritud.

„Klientide analüüs on kaasaegsete ostukeskuste jaoks oluline kasvuvaldkond ning tunneme uhkust selle üle, et saame esimesena Eestis uut tehnoloogiat rakendada,“ ütles Capfieldi juhatuse liige Ruben Gornischeff. „Niiviisi kogutud informatsiooni abil saame klientide elamust ja rahulolu meie keskustes veelgi enam täiustada.“

Kui internetikauplused on juba mõnda aega kasutanud oma klientide käitumise analüüsiks erinevat tarkvara, siis uus süsteem võimaldab seda teha ka traditsioonilistel kaubanduskeskustel. Kogutud andmete hulgas on ka tavaliselt raskesti jälgitav statistika, näiteks millised piirkonnad ostukeskuses külastajaid enim tõmbavad, ja mis kellaaegadel on neid seal enim. Täpsuse tagamiseks välistab süsteem ostukeskuse enda töötajad, nii et esitatavad andmed põhinevad ainult külastajatel.

„Wi-Fi analüüs on võimas äriteabevahend, mis näitab, kus on jaekaupmehel või ostukeskusel võimalik paigutuse, turunduse, reklaami ja kaupluste efektiivsuse kaudu tulemuslikkust suurendada,“ ütles Retail Instrumentsi juhatuse liige Arvo Juhkov. „Kogutud andmed on anonüümsed ning neid ei ole võimalik seostada kindlate isikutega.“

Uus lahendus pakub infot, mis mitte ainult ei aita ostukeskust täna paremini juhtida, vaid ka seda edasi arendada. „Me plaanime suurendada järgneva kahe aasta jooksul Norde Centrumis renditavat pinda ligi 50 protsendi võrra ning eeldame, et kogutud andmed näitavad, milline oleks parim rentnike kombinatsioon meie külastajate ning kaupmeeste ootuste täitmiseks,“ sõnas Gornischeff.

Capfield

Capfield on ostukeskuste omanik ja arendaja Eestis. Capfieldi portfell koosneb kuuest Eestis asuvast jaekaubanduskeskusest renditava brutopinnaga (GLA) üle 75 000 m2 ja ka erinevatest arendamiseks ettenähtud kruntidest.

Capfieldi portfell on üks Eesti suurimaid jaekaubandusportfelle, mis sisaldab ihaldatud asukohti kesk- ja eeslinnapiirkondades. Muljetavaldav 65% suurune osa portfelli GLA-st koosneb suurtest ankurrentnikest, kelle hulgas on tuntud kohalikud ja rahvusvahelised kaubamärgid nagu Bauhaus, Maxima, Prisma, Rimi, Selver, SportsDirect, Baltika Fashion Chains, Denim Dream, Jysk, Euronics ning Apollo raamatupoed.

Retail Instruments

Retail Instruments on Tallinnas asuv ettevõte, mis pakub oma innovaatilist otsustamistoe süsteemi. Retail Instruments pakub praktiliselt rakendatavaid kaemusi traditsiooniliste jaetarbijate käitumise ja lojaalsuse suhtes mobiiltelefonide Wi-Fi signaalide analüüsi põhjal. Retail Instruments täidab kõiki andmekaitsega seotud eeskirju – ei koguta midagi peale seadmete anonüümsete meediumipöörduse juhtimise (MAC) aadresside.

Sealjuures ei edastata isegi MAC-aadressi avatud kujul: analüüsimootor töötab „räsitud“ MAC-aadressidega, mis võetakse vastu ostukeskusesse paigutatud anduritelt,ning mis kujutavad täielikult koondatud kujul andmeid.