Kuidas pääseda mööda internetitsensuurist eestis?

Eestis on viimasel ajal pead tõstmas internetitsensuur ja sellega seoses on blokeeritud juba nt. mõned internetis olevad meelelahutuslikud lehed, kus nii mõnigi endale raha teenib elamiseks. Selleks, et pääseda mööda EMTA türanniast ei tule teha midagi muud kui vahetada oma arvutil ära DNS serveri aadress. Kahju on muidugi sellest, et see üldse Eestis läbi läks, kuna nüüd on asi juba Euroopa Kohtus, kus ilmselt jääb Eesti kaotajaks (tuletan kõigile meelde: Euroopa Liidu seadused on ülemuslikud Eesti seaduste suhtes). Trahv tuleb ilmselt suur ja selle maksab kinni ei keegi muu kui maksumaksja. Levita seda artiklit oma sõpradele ja tuttavatele ning hoiame eesti interneti vabana! Üleval olev video iseloomustab ilusalt seda millega riik tegeleb ja seda millega ta ei tegele.

208.67.222.222 ja 208.67.220.220

PS: Windowsi kodulehel on juhend DNS serverite muutmiseks ka täiesti maakeelsena olemas, seega ei hakka seda siia ümber kopeerima. Vaata spikkrit.

4 thoughts on “Kuidas pääseda mööda internetitsensuurist eestis?”

  1. Mis DNSid need on, mida sa soovitad asemele panna?

    Lisaks vähemalt minul Starmani võrgus see trikk ei tööta. Proovisin korra Google Public DNSi, aga kasiinosaidid jäid ikkagi kättesaamatuks. Natuke pikemalt uurides tuli välja, et Satmani DNS lahendab nimed ära, aga blokeeritud on ilmselt hoopis IP.

    Starman teeb isetegevust?

  2. Kui korraks proovid, siis võid vahet mitte märgata, kuna brauseril on cache, kus sind huvitav leht sees. Ja tegelikult päringut ei tehta. Samuti hoiab WIN teatud aja jooksul juba lahendatud aadresse meeles, et mitte dns servereid koormata.
    Kui soov ikkagi proovida, siis soovitan asjale tõsisemalt läheneda, kui korraks mingis lahtris numbri muutmine.

  3. Nii, proovisin nüüd ise ka Tähemehe ühendusega… Starman blokeerib IP ära, Elion suunab hosti EMTA lehele.

Kommenteerimine on suletud.