Share

Kuidas lülitada internet välja? Tee paar kõnet

Samal ajal kui Egiptus rahutuste puhkemise ajal interneti välja lülitab vaid paari telefonikõnega ei kavatse USA sõjalise abi peatamist katkestada. USA on tohutult investeerinud Egiptusesse – ligi 1.3 miljardit dollarit sõjalist abi. Samal ajal kasutab politsei tänaval kummikuulide asemel päris kuule ning keelab sellest arstidel rääkida. Politsei kasutab päris kuulidega eesmärgiga tappa – midagi on siin väga valesti läinud. Kas politsei ei peaks mitte olema rahva ja õigluse kaitsja mitte rahva vastu pöörama?

Vast kõige huvitavam on aga see kuidas kõik peale ühe, Noor Groupi on oma interneti ühenduse kinni keeranud üritades nii informatsiooni levikut peatada. Ilmselt on Noor Groupil lihtsalt liiga palju mainekaid ja tähtsaid kliente et valitsuse palvele alluda. Vaadates seda mis järestuses internet välja lülitati viitab sellele et pole ühtset nuppu millest välja lülitada vaid ilmselt helistati inimesed ükshaaval läbi. Graafik pärit renesys ajaveebist.

  • Telecom Egypt (AS8452) alustab esimesena, 22:12:43.
  • Raya järgneb minut hiljem, 22:13:26.
  • Link Egypt (AS24863) järgneb 4 minutit hiljem, 22:17:10.
  • Etisalat Misr (AS32992) järgneb 2 minuti pärast, 22:19:02
  • Internet Egypt (AS5536) järgneb 6 minuti pärast, 22:25:10.

Rahvas arvab suhteliselt üksmeelselt, et vaja on diktaatorliku režiimi lõppemist ja demokraatliku algust. Seda seisukohta jagavad isegi 8 aastased.

Lisaks sellele paistab ka sõjavägi olevat rahva poolel. Huvitav saab olema täna, kui saabub tööpäev mida võttab ette riik?  Mässuliste pärast võib kaotada miljoneid kui midagi ette ei võeta.